GROM PLEWISKA - HURAGAN 1-3

PLEWISKA ZDOBYTE !!!

Trwa emocjonująca walka czerwono-czarnych o utrzymanie w IV lidze na sezon 2016/2017. Po znakomitym meczu w wykonaniu naszych zawodników wywieźliśmy trzy ważne punkty ze stadionu Gromu Plewiska odnosząc efektowne zwycięstwo 3-1. Do meczu przystapiliśmy osłabieni, ponieważ nie mogli zagrać nasz kapitan Arek Powałowski, Adam Napieralski, Damian Ludwiczak i Mateusz Pawłowski. Pomimo braków kadrowych nikt z naszej drużyny nie myślał się poddawać i w efekcie udało się osiągnąć cel jakim było zwycięstwo. Już w 2 minucie meczu Mikołaj Kidawa wykorzystał znakomite podanie od Adriana Płoski i prowadziliśmy 1:0. W 17 minucie nasz 18-latek Mateusz Gawroński zachował się jak rasowy snajper i po akcji godnej filmowej kamery było już 2:0. Kiedy wydawało się, że wszystko układa się po naszej myśli, zaczeły się dziać rzeczy dramatyczne. Najpierw po brutalnym zagraniu piłkarza Gromu musiał opuścić boisko strzelec pierwszej bramki, znakomicie grający Mikołaj Kidawa, chwilę poźniej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze zdobywają bramkę kontaktową. Niestety to nie koniec naszych nieszczęść, jeszcze przed przerwą boisko musi opuścić kontuzjowany Patryk Jóźwiak. Wydawało się że bramka wyrównująca dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, ale na szczęście posiadamy w naszych szeregach niezawodnego Mikołaja Witaszyka, który w 41 minucie zdobył ostatnią w tym spotkaniu bramkę. Druga połowa to już spokojna gra naszych piłkarzy, którzy kierowani przez najlepszego w naszym zespole Adriana Płoskę kontrolowali sytuację na boisku. Musi cieszyć kolejny bardzo dobry mecz bramkarza Marcina Kamińskiego i całego naszego bloku defensywnego, kierowanego po profesorsku przez Marcina Pająka. W ataku i pomocy walczył za dwóch Mateusz Gawroński, który w 78 minucie otrzymał brawa od kibiców i został zmieniony przez naszego 17-letniego juniora Mikołaja Kistowskiego, stopniowo wprowadzanego przez trenera Łukasza Kubzdyla do seniorskiej piłki. Podobali się również doświadczeni Przemek Andrusieczko i Luka, którzy potrafili przytrzymać piłkę i znakomicie ją rozegrać. Teraz wszyscy czekamy już na niedzielę i wizytę w Pobiedziskach byłych lechitów Zbigniewa Zakrzewskiego oraz ich drużyny z Tarnowa Podgórnego. (mk)