Szok i niedowierzanie...

16 09 24 1

    Chyba nikt z otoczenia naszego klubu nie spodziewał się, że po bardzo dobrym występie w Międzychodzie piłkarze Huraganu nie przywiozą nawet punktu z derbowego spotkania z Lechią Kostrzyn. Niestety fakty są takie, że to nasi sąsiedzi zza miedzy wygrali 1:0 i wyprzedzili nasz zespół w ligowej tabeli co w efekcie powoduje, że czerwono-czarni zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli IV ligi... Ostatni raz Huragan w podobnej sytuacji był w... 1995 roku kiedy to w ówczesnej klasie okręgowej również po 8. kolejkach miał cztery punkty na swoim koncie.

     Mecz lepiej zaczęli goście. Już w 5. minucie po strzale z rzutu wolnego Patryka Jóźwiaka, bramkarz Lechii z największym trudem zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później przed stratą gola gospodarzy uratowała poprzeczka w którą trafił z ok. 18 metrów Arkadiusz Powałowski, a dobitkę głową Mikołaja Witaszyka złapał bramkarz. 

     W 23. minucie po błędzie naszego golkipera oraz defensywy gola głową zdobył Piotr Gawron, który dobił strzał odbity od poprzeczki. Bramka dodała rywalom pewności siebie i odwagi co przełożyło się na ich boiskowe poczynania. W 35. minucie powinno być 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Przemysława Andrusieczko w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Cegielski ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę Lechii.  

     Po przerwie gospodarze skupili się przede wszystkim na obronie wyniku całym zespołem i grze z kontry. Kilka prób szybko wyprowadzonego ataku powinno zakończyć się bramką ale na drodze stawała nasza defensywa lub nieskuteczność. Huraganiści próbowali sforsować obronę Kostrzynian ale ta dziś była dość dobrze zorganizowana. Najlepszą sytuację w drugiej części gry dla naszej drużyny miał Adam Napieralski, który minutę po wejściu na boisko w 100% nie trafił czysto w piłkę i nie zdołał pokonać Dominika Sobela.  

     Skład: Marcin Kamiński - Mikołaj Kidawa, Marcin Pająk (79' Adam Napieralski), Patryk Cegielski, Arkadiusz Powałowski - Mateusz Gawroński (52' Ahmed Abdullah Luka), Przemysław Andrusieczko, Marcin Jackowiak, Patryk Jóźwiak, Krystian Nowicki (68' Damian Gocałek) - Mikołaj Witaszyk (60' Wojciech Tymczyszyn). Ponadto w kadrze: Bartosz Gibasiewicz, Bartosz Gołębiowski, Oskar Włodarczyk.

     Krótka fotorelacja dostępna na klubowym profilu na facebook TUTAJ. (gk)

16 09 24