Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Zdecydowała jedna, szczęśliwa bramka dla Tarnovii

16 11 11 1       W pięknej jesienno zimowej aurze, przy grzejącym momentami słońcu przyszło walczyć o punkty piłarzom Huragnu. Niestety w piątkową 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości czerwno-czarni ulegli na własnym terenie Tarnovii Tarnowo Podgórne z Bartoszem Ślusarskim i grającym trenerem Marcinem Kikutem 0:1. Dla tego pierwszego był to powrót po ponad 16. latach na boisko klubu którego jest wychowankiem.

Goście prowadzenie, które utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego objęli w pierwszej części gry. W 35. minucie po błędzie naszego obrońcy gola zdobył Szymon Jerzewski, którego strzał najpierw odbił się od obu słupków bramki strzeżonej przez Marcina Kamińskiego, a dopiero później wpadł do bramki. Dziesięć minut wcześniej uderzenie jednego z zawodników Tarnovii trafił w słupek.

Pierwsza część meczu było bardzo wyrównana, w drugiej lepiej już jednak prezentowali się piłkarze trenera Kikuta. Klarownych sytuacji bramkowych w całym meczu było jednak jak na lekarstwo. Z naszej strony groźnie strzelał m.in. Marcin Jackowiak oraz Mikołaj Witaszyk ale w bramce gości bardzo dobrze spisywał się bramkarz Tarnovii Dymytro Jakowczenko.

W 93. minucie dobrą okazję do wyrównania miał Damian Gocałek ale jego strzał z rzutu wolnego podyktowanego za zagranie ręką bez większego wysiłku obronił bramkarz.

Warto również zaznaczyć, że spotkanie miało dodatkowy, szczególny charakter. Cały dochód z biletów przeznaczony zostanie na leczenie mieszkańca Pobiedzisk, chorego na raka mózgu - Krzysztofa Seidliza.

Skład: Marcin Kamiński - Tymoteusz Urbański, Arkadiusz Powałowski, Marcin Pająk, Marcin Jackowiak - Ahmed Abdullah (85' Mikołaj Kidawa), Damian Gocałek, Patryk Jóźwiak (65' Krystian Nowicki), Oskar Włodarczyk (46' Mateusz Siemiński), Mateusz Gawroński (75' Wojciech Tymczyszyn) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Bartosz Gibasiewicz, Patryk Cegielski, Adam Napieralski.

Krótka fotorelacja dostępna na profilu klubu na facebook TUTAJ(gk)