Lider nie zwalnia tempa

17 08 19   W drugim wyjazdowym meczu trwającego sezonu Huraganiści przegrali w Międzychodzie z miejscową Wartą 3:1, remisując do przerwy 0:0. Tym samym piłkarze z powiatu międzychodzkiego nadal przewodzą w ligowej tabeli IV ligi.

Już na samym początku warto zaznaczyć, że gospodarze wygrali zasłużenie będąc w tym spotkaniu zespołem lepszym. Czerwono-czarni z kolei z pewnością zostawili sporo zdrowia na boisku lecz to niestety nie wystarczyło aby zdobyć chociażby punkt.

W 8. minucie dobrym prostopadłym podaniem Mateusza Chachułe obsłużył Bartosz Żołądkiewicz lecz zabrakło dobrego przyjęcia aby wyjść sam na sam z bramkarzem Warty.

W pierwszej części rywale nie wykorzystali sytuacji sam na sam oraz rzutu karnego w 45. minucie gry. Debiutujący w bramce Huraganu Sebastian Majchrzak, który był pewnym punktem zespołu idealnie wyczuł intencje przeciwnika i pewnie obronił jedenastkę. Tym samym do przerwy kibice w Międzychodzie nie zobaczyli bramek.

Na drugą część Warta wyszła mocno zdeterminowana aby dopiąć swego i zdobyć gola. Udało się to w 52' minucie gry po uderzeniu Bartosza Nowaka. Ku zdziwieniu wszystkich bliski wyrównania był Mikołaj Szymocha, którego strzał na rzut rożny wybił Konrad Galus. W 60' minucie było 2:0 po rzucie karnym egzekwowanym przez Jarosława Krysiaka. Warto dodać, że po raz kolejny bliski obrony "11" był Majchrzak ale piłka po rękach wpadła do bramki HP.

Po drugiej strzelonej bramce gospodarze poszli za ciosem i mocno przycisnęli czerwono-czarnych, lecz trzeciego gola zdobyli dopiero (biorąc pod uwagę kilka dogodnych okazji) dwadzieścia minut później za sprawą Pawła Szczepaniaka. Huraganiści do końca próbowali zdobyć gola honorowego. Udało się to w 89' minucie po akcji 18-letniego Mikołaja Szymochy dla którego był to debiutancki gol w barwach naszego klubu.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Huraganiści to pierwszy zespół, który strzelił gola liderującej w tabeli drużynie z Międzychodu, która z pewnością będzie do końca walczyć o zwycięstwo w całych rozgrywkach ligowych.

Skład: Sebastian Majchrzak - Mateusz Siemiński (64' Kacper Bienert), Piotr Trepka, Ernest Maćkowiak, Marcin Pająk - Mateusz Chachuła (64' Mikołaj Kidawa), Patryk Jóźwiak, Mikołaj Witaszyk (80' Igor Watras), Bartosz Żołądkiewicz, Mikołaj Szymocha - Oskar Włodarczyk (72' Mateusz Gawroński). Ponadto w kadrze: Domnik Nowicki, Damian Gocałek. (gk)