Wspólnie

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Warta z Międzychodu wiceliderem po XIX kolejce spotkań

18 03 25     W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze Huraganu przegrali z obecnym już wiceliderem rozgrywek zespołem Warty Międzychód 0:3 (0:1). Od 37. minuty Huraganiści grali "10" po czerwonej kartce dla Piotra Trepki.

Czerwono-czarni do meczu przystąpili bez chorego kapitana drużyny Marcina Pająka oraz pauzującego za kartki Mikołaja Witaszyka. Po raz pierwszy oficjalnie w roli kapitana seniorskiej drużyny wystąpił 26-letni wychowanek HP Patryk Jóźwiak.

Ciekawostką jest fakt, że 17. osobowa kadra seniorów na ten mecz miała średnią wieku 20,5 lat. Z kolei pierwsza "11" desygnowana do gry przez trenera Pawła Kutynię miała średnio 23 lata.

Warto również zaznaczyć, że aż 8. zawodników miało okazje zadebiutować przed dość licznie zgromadzoną publicznością w Pobiedziskach (blisko 200. widzów). Ta sztuka udała się piątce: Paku-Tshela, Jędrzejczak, Roszak, Wierzbiński i Ignaczak

Bez wątpienia rywale byli dziś lepszym zespołem, aczkolwiek Pobiedziszczanie dzielnie walczyli przez 90 minut. Kluczowym momentem była z pewnością 37. minuta i faul Piotra Trepki na wychodzącym na czystą pozycję napastniku Warty. Zdania czy "czerwień" się należała były jednak podzielone, biorąc pod uwagę nowe przepisy...

Rywale na prowadzenie wyszli w 41. minucie za sprawą Bartosza Nowaka. Przed utratą bramki Warciarze stworzyli kilka dobrych okazji do strzelenia gola, lecz dobrze spisywała się nasza defensywa i bramkarz.

Na 2:0 wynik podwyższył w 52. minucie Jakub Budzyń. Chwilę wcześniej okazję do wyrównania miał David Paku-Tshela lecz jego strzał zablokował defensor gości. W 57. minucie z kolei lob Kacpra Bienerta trafił w poprzeczkę, a piłka odbiła się od linii i wyszła w boisko. Na 3:0 w 82. minucie podwyższył ponownie Budzyń i tym samym ustalił wynik spotkania.

Skład: Sebastian Majchrzak - Mateusz Roszak, Patryk Jóźwiak, Piotr Trepka (37' cz/k), Mateusz Siemiński - Marcin Jędrzejczak (71' Igor Watras), Mikołaj Szymocha (ż/k) (65' Ryszard Wierzbiński), Mariusz Olczyk, Mateusz Chachuła (75' Szymon Ignaczak), Kacper Bienert - David Paku-Tshela (ż/k). Ponadto w kadrze: Mikołaj Miczyński, Maciej Sommerfeld, Konrad Juskowiak.

Wkrótce dostępna na naszej stronie będzie fotorelacja z tego niedzielnego spotkania XIX kolejki. (gk)