"Strzelanina" w Trzciance

18 05 14          Minimalną porażką zakończył się pojedynek czerwono-czarnych w ramach XXVII kolejki spotkań IV ligi. Huraganiści przegrali na wyjeździe z najlepszym zespołem wiosny naszej ligi Lubuszaninem Trzcianka 5:4, prowadząc do przerwy 2:1.

Ostatni raz drużyna Huraganu zanotowała podobny wynik w sezonie 1998/99 w meczu IV ligi z Białym Orłem Wałcz. Wtedy to rywale również wygrali na własnym terenie z naszym zespołem w stosunku 5:4.

Huraganiści ku mocnemu zdziwieniu faworyzowanych gospodarzy prowadzili do przerwy 2:1 po golach Mateusza Chachuły oraz Marcina Jędrzejczaka, którzy idealnie wykończyli swoje sytuacje. W pierwszej części meczu obie "11" stworzyły po kilka dogodnych sytuacji. W bramce Pobiedziszczan kilkukrotnie dobrze spisał się Mikołaj Miczyński ratując nasz zespół przed utratą gola.

Drugą cześć meczu lepiej zaczęli podrażnieni piekarze z Trzcianki, którzy w piętnaście minut wyszli na prowadzanie. Wynik meczu wyrównał w 60. minucie Mariusz Olczyk. Kluczowa mogła być kolejna doskonała sytuacja przeprowadzona przez Huraganistów. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak David Paku-Tshela.

Niestety Lubuszanin w końcówce (81. i 83. min.) strzelili dwa gole, które ostatecznie dały komplet punktów. Wynik w końcowych minutach zmienił jeszcze Patryk Jóźwiak wykorzystując rzut karny.

Sobotnie spotkanie obfitowało w bardzo wiele sytuacji bramkowych obu "11". Pomimo porażki, naszym zawodnikom z pewnością należą się słowa uznania za determinację i walę walki do ostatniego gwizdka arbitra głównego.

Skład: Mikołaj Miczyński - Marcin Pająk (80' Mateusz Roszak), Patryk Jóźwiak, Szymon Ignaczak, Kacper Bienert - Mateusz Chachuła (65' Igor Watras), Mariusz Olczyk, Maciej Sommerfeld (67' Mikołaj Witaszyk), Mikołaj Szymocha (73' Ryszard Wierzbiński), Marcin Jędrzejczak - David Paku-Tshela. Ponadto w kadrze: Sebastian Majchrzak, Filip Sadowczyk.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z meczu przygotowanej przez portal naszych rywali na facebook lubuszanin.futbolowo.pl (gk)