Bramkowy festiwal strzelecki przy Kiszkowskiej

18 08 19 1     Osiem bramek obejrzeli zgromadzeni w liczbie ponad 150. kibice w Pobiedziskach. Piłkarze Huraganu pokonali pewnie Concordię Murowana Goślina 5:3, prowadząc do przerwy 2:0.

W pierwszych 45. minutach szło wszystko zgodnie z planem. Po bramkach z 8. i 41. minuty Pobiedziszczanie prowadzili 2:0. Najpierw byłego bramkarza naszej drużyny Wojciecha Frąckowiaka pokonał uderzeniem z ok. 20. metrów Marcin Jackowiak.

Tuż przed przerwą wynik podwyższył Mateusz Chachuła, który wykorzystał sytuację sam na sam po bardzo ładnym zagraniu Macieja Sommerfelda.

Niestety na początek drugiej części gry gospodarze "zapomnieli wyjść" z szatni. Spowodowało to, że goście po bramkach w 51. i 54. minucie doprowadzili do wyrównania. Na szczęście na Huraganistów podziałało to jak przysłowiowa "płachta na byka" co poskutkowało trzema bramkami.

Dwa piękne trafienia zaliczył wprowadzony w 65. minucie Mikołaj Witaszyk, a trzecie w drugiej części dla Huraganu dołożył David Paku-Tshela. Rywale trzeciego, trochę przypadkowego gola zdobyli w 89. minucie spotkania po uderzeniu z dystansu i rykoszecie.

Trzeba podkreślić, że obie drużyny miały okazje do zdobycia bramki w trakcie całego spotkania. Miejscowy mieli tych sytuacji zdecydowanie więcej i gdyby dziś dopisała skuteczność wynik powinien być zdecydowanie wyższy.

Skład: Dominik Nowicki - Piotr Trepka (59' Mariusz Olczyk), Patryk Jóźwiak, Grzegorz Karasiewicz, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (59' Filip Sadowczyk), Mikołaj Szymocha (65' Mikołaj Witaszyk), Marcin Jackowiak, Maciej Sommerfeld (83' Igor Watras), David Paku-Tshela - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Kacper Chojnacki, Bartosz Stasiak.

Przed meczem każdy kibic, który zakupił cegiełkę wspierającą klub otrzymał numer Bezpłatnego Informatora Kibica "HuraGol".

Kolejne spotkanie seniorzy Huraganu zagrają już w najbliższą niedzielę. W ciekawie zapowiadającym się pojedynku na własnym obiekcie w IV kolejce Ligi Międzyokręgowej zmierzymy się z Wełną Skoki. Początek meczu o godzinie 15. Już dziś serdecznie zapraszamy! (gk)