Wspólnie

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

III-ligowiec z Gniezna wygyrwa w Pobiedziskach

18 10 10       Na 1/16 zakończyła się przygoda czerwono-czarnych z tegoroczną edycją Okręgowego Pucharu Polski. Huraganiści ulegli najsilniejszej drużynie w stawce 32. zespołów, ekipie Mieszka Gniezno 1:3, remisując do przerwy 0:0.

Faworyzowany zespól z Gniezna rywalizuje na co dzień w III lidze, zajmując w niej piątą pozycję ze stratą trzech punktów do lidera.

Sporą ciekawostką jest fakt, że mecz ten rozegrany został przy sztucznym oświetleniu i było to pierwsze historyczne oficjalne spotkanie Huraganu rozegrane w całości przy jupiterach.

Zespół Mieszka był w tym meczu niepodważalnie zespołem lepszym, ale Huraganistom należą się słowa uznania za walkę, nieustępliwość i zaangażowanie, szczególnie w pierwszej połowie. Tych cech, jakże ważnych w sporcie zabrakło niestety w minioną niedzielę w starciu z Lechią Kostrzyn.

W pierwszej części Huraganiści przez długi okres czasu grali jak równy z równym z III-ligowcem. W 16' minucie gospodarze mogli prowadzić po rzucie rożnym. Jednak w dobrej sytuacji nieczysto głową piłkę trafił Damian Gocałek. Goście odpowiedzieli groźnymi akcjami, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Dominik Nowicki.

Po przerwie piłkarze Huraganu oddali już pole lekko podrażnionym Mieszkowcom, którzy na prowadzenie wyszli w 55' minucie za sprawą swojego kapitana, doświadczonego Michała Steinke, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i wepchnął piłkę do bramki. Gola na 2:0 zdobył szczęść minut później Adam Konieczny, a w 68' minucie z dystansu huknął Adrian Kaliszan i było 0:3.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gości, którzy zasłużenie awansowali do kolejnej rundy. Ostatnie dziesięć minut meczu rywale grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce za faul dla Davida Paku-Tsheli. Honorowego gola dla Pobiedziszczan w 90' minucie zdobył 17-letni Ryszard Wierzbiński dla którego było to pierwsze trafienie w seniorach. Po tym golu arbiter główny Kamil Waskowski zakończył mecz.

Skład: Dominik Nowicki - Mateusz Siemiński (70' Bartosz Stasiak), Grzegorz Karasiewicz (70' Piotr Trepka), Damian Gocałek, Filip Sadowczyk (85' Ryszard Wierzbiński) - Mikołaj Szymocha (61' Mikołaj Witaszyk), Patryk Jóźwiak, Marcin Jackowiak, Kacper Bienert (88' Mateusz Pawłowski) - Mateusz Chachuła (76' Marcin Jesionkowski), David Paku-Tshela. Ponadto w kadrze: Bartosz Łaganowski. (gk)