Boisko rywala zdobyte - wygrana Huraganistów!

19 03 30 1   Pierwsze trzy punkty w 2019 roku zdobyli czerwono-czarni. Pobiedziszczanie w drugim tegorocznym spotkaniu wygrali w Murowanej Goślinie z miejscową Concordią 3:1, prowadząc do przerwy 2:0.

Warto zaznaczyć, że była to pierwsza porażka rywali na własnym terenie w tym sezonie. Wcześniej ośmiokrotnie nie schodzili z własnego boiska pokonani. W porównaniu do meczu z TPS trener Kutynia dokonał trzech zmian w składzie.

Zdecydowanie lepiej mecz zaczęli goście, którzy w pierwszych 15 minutach dwukrotnie za sprawą Mateusza Chachuły zagrozili bramce gospodarzy. W obu górą był bramkarz Concordii.

Prowadzenie piłkarze Huraganu objęli w 21 minucie po rzucie rożnym i błędzie bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi Marcina Jędrzejczaka. Pięć minut przed przerwą po faulu na Danielu Brylewskim arbiter podyktował rzut karny, który na raty wykorzystał Mateusz Chachuła. Chwilę wcześniej strzelec drugiej bramki mógł również zdobyć gola. Rywale w pierwszej części meczu praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Dominika Nowickiego.

Drugą części meczu lepiej rozpoczęli miejscowi. Trzy minuty po wznowieniu gry przed utratą bramki nasz zespół uratował Nowicki, który nie dał się zaskoczyć z bliskiej odległości. W 60 minucie dobry okres gry Concordii przyniósł gola kontaktowego. Z rzutu karnego gola zdobył Sebastian Czura. Wynik w 80 minucie ustalił przepięknym strzałem z ok. 18 metrów Mateusz Chachuła

Skład: Dominik Nowicki - Daniel Brylewski, Bartłomiej Kubicki, Piotr Trepka, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak, Jakub Matusiak (67' Mikołaj Witaszyk), Mateusz Siemiński, Damian Gocałek (82' Ryszard Wierzbiński), David Paku-Tshela (61' Marcin Jesionkowski) - Mateusz Chachuła (84' Filip Sadowczyk). Ponadto w kadrze: Marcin Putra, Kamil Grzybowski, Adam Trzeszczyński. (gk)