Wielka Sobota dla piłkarzy Huraganu!

19 04 20 3     Trzecie zwycięstwo w tym roku zanotowali Huraganiści. W obecności blisko 30 kibiców z Pobiedzisk nasz zespół wygrał w Margoninie z miejscowym Leśnikiem 1:0.

W pierwszej rundzie lepsi w Pobiedziskach byli rywale, tym samym Huragan zrewanżował się Leśnikowi i w rewanżu zdobył jakże ważny komplet punktów.

Rywale przez cały mecz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Dominika Nowickiego dwukrotnie, na samym początku spotkania w 13 i 15 minucie. Obie sytuacje to przysłowiowe prezenty od naszej drużyny, na szczęście w obu ostatecznie górą była nasza defensywa.

Później groźne sytuacje stwarzali tylko przyjezdni. W 26 minucie z kilku metrów po zagraniu Marcina Jędrzejczaka przestrzelił Mikołaj Witaszyk, swoją okazję miał również Damian Gocałek, ale z największym trudem piłkę na rzut rożny odbił bramkarz Leśnika. Pod koniec pierwszej części gry groźnie z dystansu uderzył Bartłomiej Kubicki.

Gola dającego jak się okazało ostatecznie komplet punktów zdobył w 34 minucie z rzutu karnego kapitan drużyny Patryk Jóźwiak, który pewnie wykonał "11" podyktowaną po faulu na Jędrzejczaku

W drugiej odsłonie gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale pomimo prób wrzucania długich piłek w pole karne Huraganu praktycznie nie zagrozili bramce gości. Z kolei Pobiedziszczanie mogli "zakończyć" mecz trzykrotnie. W 56 minucie pojedynek z bramkarzem z Margonina przegrał Witaszyk, w 81 minucie Jędrzejczak, a w 88 David Paku-Tshela idealnie minął golkipera, ale nie trafił do pustej bramki.

Wszystkich kibiców cieszy kolejny komplet punktów, cieszy kolejna wygrana. Już za tydzień na własnym obiekcie szansa do powiększenia zdobyczy punktowej w meczu z Błękitnymi Wronki.

Skład: Dominik Nowicki - Daniel Brylewski, Mateusz Siemiński, Bartłomiej Kubicki, Kacper Bienert - Mateusz Chachuła, Patryk Jóźwiak (78' Ryszard Wierzbiński), Jakub Matusiak, Damian Gocałek (60' Piotr Trepka), Marcin Jędrzejczak (87' Igor Watras) - Mikołaj Witaszyk (60' David Paku-Tshela). Ponadto w kadrze: Mikołaj Słomczewski, Filip Sadowczyk, Adam Trzeszczyński. (gk)