Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Kolejny komplet punktów dla piłkarzy Huraganu!

19 04 28 01     Trzecie zwycięstwo z rzędu, piąte w rundzie wiosennej zanotowali na swoim koncie piłkarze Huraganu. W siódmej kolejce rundy rewanżowej Huraganiści wygrali u siebie z Błękitnymi Wronki 1:0, rewanżując się tym samym za dwubramkową porażkę z pierwszej rundy.

Mecz pomimo sporej różnicy zarówno punktowej jak i miejscowej w tabeli pomiędzy drużynami nie należał do łatwych. Widać, że drużyna Błękitnych poważnie myśli o utrzymaniu w szeregach drużyn z ligi międzyokręgowej.

W pierwszej części gry obie "11" miały swoje okazje do zdobycia gola, ale bezbłędni byli bramkarze obu drużyn Jakub Chaładaj oraz Dominik Nowicki. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej części spotkania.

Zaraz po przerwie bliski szczęścia po dośrodkowaniu Daniela Brylewskiego był Mateusz Chachuła. Dwie minuty później wspomniany Chachuła idealnie obsłużył podaniem do bólu skutecznego w ostatnich pojedynkach kapitana drużyny Patryka Jóźwiaka, który z ok. 5 metrów pewnie pokonał bramkarza rywali. Podrażnieni takim obrotem sprawy rywale rzucili się do odrabiania strat.

Najpierw w rzutu rożnego piłka minimalnie minęła słupek bramki Huraganu, z chwilę później, dokładnie w 52 minucie pojedynek sam na sam z zawodnikiem z Wronek wygrał Dominik Nowicki.

Ostatnie 30 minut spotkania to bezskuteczne, momentami chaotycznie próby doprowadzanie do wyrównania przez zespół z Wronek i kilka dogodnych, niewykorzystanych okazji do podwyższenia prowadzenia przez Pobiedziszczan. Najlepszej nie wykorzystał w 90 minucie wprowadzony pół godziny wcześniej na plac gry David Paku-Tshela, który przegrał pojedynek z golkiperem rywali. W 75 minucie na trybuny przez arbitra głównego Michała Arentewicza usunięty został trener gości Wojciech Kałużyński.

Po 22 kolejkach rozgrywek Huraganiści zajmują w ligowej tabeli piąte miejsce ze stratą tylko trzech oczek do aktualnego lidera tabeli czyli drużyny Sparty Oborniki. Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie Huragan pokonał na wyjeździe zespół z Obornik 4:0.

Skład: Dominik Nowicki - Daniel Brylewski, Mateusz Siemiński, Bartłomiej Kubicki, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (75' Adam Trzeszczyński), Jakub Matusiak (60' Piotr Trepka), Patryk Jóźwiak, Damian Gocałek, Mateusz Chachuła (88' Ryszard Wierzbiński) - Mikołaj Witaszyk (60' David Paku-Tshela). Ponadto w kadrze: Mikołaj Słomczewski, Grzegorz Karasiewicz, Bartosz Stasiak.