W derbach Pobiedziska lepsze od Kostrzyna!

19 05 18 1       Kolejne trzy punkty mogą dopisać sobie w ligowej tabeli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni w lokalnych derbach pokonali na wyjeździe gminnego sąsiada Lechię Kostrzyn 1:0! Było to piąte ligowe zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Pawła Kutyni.

Spotkanie zostało rozegrane w samo sobotnie południe przy dość parnej aurze. W kadrze na dzisiejszy mecz poza kontuzjowanym Davidzie Paku-Tsheli zabrakło jeszcze Damiana Gocałka, którego zatrzymały obowiązki służbowe oraz Bartosza Stasiaka, który bierze udział w Mistrzostwach Polski Niesłyszących.

Nie było to łatwe spotkanie dla Pobiedziszczan, tym bardziej, że widać było dość głębokie defensywne ustawienie rywali, broniących momentami, aż szóstką graczy. Lechia tym samym szukała szybkiego ataku, aczkolwiek poza jedną sytuacją w pierwszej części meczu nie zagroziła bramce Dominika Nowickiego. Warto zaznaczyć, że 2 tygodnie temu Kostrzynianie wygrali u siebie z ówczesnym liderem Iskrą Szydłowo 5:3.

Huragan z kolei grał od tyłu wymieniając dużą ilość podań. W 36 minucie bliski szczęścia był Mateusz Siemiński, którego strzał z bocznego sektora nieznacznie minął bramkę Dominika Sobela. Chwilę później z podobnym skutkiem tym razem lewą stroną atakował Kacper Bienert.

Po przerwie sam obraz gry i koncepcje obu drużyn nie uległy zmianie. W 60' minucie na boisku pojawił się niezniszczalny Pobiedziski historyk - Mikołaj Witaszyk, który wniósł trochę ożywienia pod bramką przeciwnika. Osiem minut później "dubler sezonu" wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Chachuły, wysoko wyskoczył i silnym strzałem głową pokonał bezradnego golkipera z Kostrzyna.

Pobiedziszczanie kończyli mecz w "10". W 72 minucie czerwoną kartkę za faul ujrzał Bartłomiej Kubicki. Gospodarze próbowali wykorzystać grę w przewadze, ale ostatecznie oddali jeden celny, wybroniony strzał przez Nowickiego.

Warto zauważyć, że mecz w Kostrzynie obserwowało blisko 50 kibiców Huraganu stanowiąc tym samym większość na obiekcie rywala. Brawo!

Skład: Dominik Nowicki - Kacper Bienert (60' Mikołaj Witaszyk), Bartłomiej Kubicki (72' cz/k), Piotr Trepka, Mateusz Siemiński -  Marcin Jędrzejczak, Patryk Jóźwiak, Ryszard Wierzbiński (68' Marcin Jesionkowski), Jakub Matusiak, Daniel Brylewski - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Marcin Putra, Adam Trzeszczyński, Kamil Grzybowski, Mateusz Pawłowski. (gk)19 05 18 2