Wymarzone przywitanie z Pobiedziskimi kibicami!

18 08 15        Okazałym zwycięstwem zakończyła się druga ligowa kolejka w wykonaniu piłkarzy Huraganu. Czerwono-czarni wygrali z TPS Winogrady Poznań 7:0! Do przerwy Huraganiści prowadzili już 3:0.

Ostatni raz w podobnych rozmiarach nasz pierwszy zespół wygrał w sezonie 2016/17 pokonując Luboński KS 8:0. Tym samym podopieczni Pawła Kutni liderują w ligowej tabeli Ligi Międzyokręgowej.

Pobiedziszczanie byli w tym spotkaniu zespołem lepszym co potwierdza wynik spotkania. Do przerwy Huragan prowadził 3:0 po trafieniach kolejno w 9. minucie Marcina Jędrzejczaka, 34. minucie Mateusza Chachuły i 39. Davida Paku-Tsheli.

Trzeba również podkreślić, że był to najmniejszy wymiar kary dla przyjezdnych. W poprzeczkę trafił jeszcze Chachuła, a bliscy podwyższenia rezultatu byli m.in. Marcin Jędrzejczak oraz Marcin Jackowiak.

Po przerwie goście próbowali nawiązać walkę z gospodarzami, ale ich ataki nie potrafiły zagrozić bramce strzeżonej przez Dominika Nowickiego. Z kolei gospodarze byli bezlitośni. Prowadzenie kolejno podwyższali w 67. i 88. Mariusz Olczyk, ponownie w 77' Mateusz Chachuła oraz w 90' Mikołaj Witaszyk.

Nie podlega wątpliwości, że gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym i bardziej zorganizowanym. Cieszy dobry wynik przed licznie zgromadzoną publicznością na własnym terenie (ok. 250 osób). Początek sezonu jak najbardziej udany, ale liga dopiero się rozkręca!

Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom Huraganu, którzy wystąpili w środowym pojedynku z zespołem z Poznania. Liczymy na kolejne zdobycze punktowe w nowym, rozkręcającym się sezonie 2018/19.

Skład: Dominik Nowicki - Piotr Trepka, Patryk Jóźwiak, Grzegorz Karasiewicz (68' Bartosz Stasiak), Kacper Bienert (46' Filip Sadowczyk) - Marcin Jędrzejczak (62' Mariusz Olczyk), Bartosz Żołądkiewicz, Mikołaj Szymocha, Marcin Jackowiak, David Paku-Tshela (46' Mikołaj Witaszyk) - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Bartosz Łaganowski, Igor Watras, Maciej Sommerfeld.

Przed meczem każdy kibic, który zakupił cegiełkę wspierającą klub otrzymał nowy numer Bezpłatnego Informatora Kibica "HuraGol".

Kolejne spotkanie seniorzy Huraganu zagrają już w najbliższą niedzielę. W meczu na własnym obiekcie III kolejki Ligi Międzyokręgowej zmierzymy się z Concordią Murowana Goślina. Początek meczu o godzinie 15. Już dziś serdecznie zapraszamy! (gk)