Młodziki wracają na szczyt

Mlodziez    Bardzo emocjonujące są w tym sezonie rozgrywki młodzieżowe z udziałem sześciu drużyn Huraganu Pobiedziska. Nasi piłkarze w każdej kategorii wiekowej walczą o czołowe miejsca potwierdzając bardzo dobrą jakość pracy z młodzieżą w naszym klubie.

Juniorzy przypieczętowali zwycięstwo w grupie pokonując na wyjeździe Stoper Poznań aż 11-2. Przeciwnik, który do tej pory nie zdobył ani jednego punktu tylko przez pierwsze dwadzieścia minut dotrzymywał kroku liderowi tabeli. Później nasi piłkarze przejęli kontrolę nad tym co się działo boisku i spokojnie powiększali dorobek bramkowy. Dla HP strzelali w tym meczu Krystian Błachowiak 4 bramki, Igor Watras 3, Hubert Rogowski 2, Grzegorz Karasiewicz i debiutujący w drużynie Ryszard Wierzbiński po 1.

Po serii dobrych meczów tym razem nieco słabiej zaprezentowali się trampkarze, którzy tylko zremisowali ze Skrą Wielkopolska Otusz 1-1, tracąc tym samym dwa cenne punkty. Naszym chłopakom nie pomogło w tym meczu specyficzne małe boisko, na którym dominowała chaotyczna gra, do tego już na początku spotkania gospodarze objęli prowadzenie. W drugiej połowie mimo również nienajlepszej gry udało się doprowadzić do wyrównania, kiedy po rzucie rożnym bramkę zdobył Fabian Meller. W końcówce nasi piłkarze zagrali bardzo ambitnie, jednak na wywalczenie zwycięstwa zabrakło już czasu.

Zgodnie z przewidywaniami trudną przeprawę mieli młodzicy, którzy pokonali w Plewiskach Grom 1-0. Przeciwnicy pierwsi przejęli inicjatywę i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Po najlepszej z nich piłka po odbiciu od nogi bramkarza oraz poprzeczki spadła na linię bramkową, gdzie złapał ją bardzo dobrze tego dnia dysponowany Kuba Gościniak. Huragan również miał swoje szanse, jednak powodzenie przyniosła dopiero akcja z ostatniej minuty meczu! Po rajdzie lewą stroną boiska i minięciu trzech rywali idealnym dośrodkowaniem popisał się Tymek Kraśniewski, a Piotr Treumann pomimo obecności obrońcy dostawił nogę zdobywając zwycięskiego gola. Dzięki zdobyciu bezcennych trzech punktów oraz porażce dotychczasowego lidera w meczu na szczycie tabeli Huragan powrócił na pierwsze miejsce.

Na trzecim miejscu zakończyła rywalizację drużyna starszych orlików, która w ostatnim emocjonującym meczu pokonała Lotnika Poznań 5-3. Na każdą bramkę przeciwnika przybliżającą do remisu natychmiast udawało się odpowiedzieć naszym chłopcom, a niemały udział w zwycięstwie miało kilka rewelacyjnych interwencji bramkarza Huraganu. Dwie bramki dla czerwono-czarnych zdobył Tymek Hetmańczyk, po jednej Kacper Trzosek, Kuba Wypychowski i Michał Maciejewski.

Również najmłodsi podopieczni Adama Stachowiaka zakończyli już nadspodziewanie udany sezon. Huragan zajął ostatecznie drugie miejsce ustępując tylko Błękitnym Owińska, w sobotę udało się pokonać w Swarzędzu Lidera 6-3. Pierwszym w życiu hat-trickiem w tym meczu popisał się Mikołaj Młody, po jednej bramce strzelili Antek Kasprzak, Kuba Sujka i Mateusz Krąkowski.