Czego potrzebujemy do utrzymania?

Po rewelacyjnej serii czterech zwycięstw, znacznie poprawiły się nastroje kibiców Huraganu Pobiedziska. To co jeszcze miesiąc temu wydawało się niemożliwe, czyli utrzymanie czerwono-czarnych na czwartoligowym poziomie teraz wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Na kolejkę przed końcem rozgrywek zdegradowane do klasy okręgowej są już zespoły z miejsc 13-16 czyli Mawit Lwówek, Płomień Przyprostynia, Wełna Skoki i Mieszko Gniezno. Niestety smutną ciekawostką jest fakt, że wszystkie te drużyny pokonały Huragan na własnym boisku. Drużyna,która zakończy rozgrywki na jedenastym miejscu w tabeli będzie pewna utrzymania, a zespół z dwunastej pozycji będzie czekał na wynik barażu pomiędzy mistrzem grupy północnej i południowej o awans do trzeciej ligi.

Spoglądając na tabelę sytuacja Huraganu wydaje się bardzo dobra, zajmujemy dziewiątą pozycję i w przypadku zwycięstwa w Trzemesznie ze Zjednoczonymi możemy awansować nawet do czołowej ósemki. Niestety istnieje też czarny scenariusz, w wyniku którego możemy spaść na 12 pozycję i poznać gorycz spadku.

Warunki potrzebne do utrzymania Huraganu w czwartej lidze:

Zwycięstwo lub remis w Trzemesznie zapewnia nam utrzymanie, najlepiej więc wygrać i nie liczyć na sprzyjające wyniki innych meczów.

Jeśli jednak przegramy będziemy potrzebować spełnienia choćby jednego z trzech poniższych warunków:

- Lechia Kostrzyn nie może wygrać ze Spartą Oborniki u siebie

- GLKS Wysoka musi przegrać z GKS Dopiewo u siebie

- Warta Międzychód musi wygrać baraż o trzecią ligę z Górnikiem Konin lub Obrą Kościan

Co ciekawe w przypadku porażki w Trzemesznie może zaistnieć sytuacja, w której dwie, trzy lub cztery drużyny będą mieć na zakończenie po 38 punktów. Wtedy będzie decydował bilans meczów bezpośrednich lub tak zwana mała tabela w której mogą znaleźć się:

- HP i MKS Trzemeszno, wtedy mamy gorszy bilans, spada Huragan (przy założeniu zwycięstw Lechii i Wysokiej)

- HP, MKS Trzemeszno i Lechia Kostrzyn, mamy drugie miejsce, spada Kostrzyn (przy zwycięstwie Wysokiej)

- HP, MKS Trzemeszno i GLKS Wysoka, mamy trzecie miejsce, spada Huragan (przy zwycięstwie Lechii) 

- HP, MKS Trzemeszno, Lechia Kostrzyn i GLKS Wysoka, mamy trzecie miejsce, spada Kostrzyn