Deszczowy dzień startowy w Ustce

18 07 18        Pierwszy dzień mają za sobą czerwono-czarni przebywający na obozie przygotowawczym w nadmorskiej Ustce. Huraganiści zameldowali się na miejscu wczesnym rankiem odbywając dziś jednostkę treningową oraz wieczorem o godzinie 18. sparing z IV ligowym miejscowym Jantarem.

         Dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania oraz dwugodzinnego treningu. Później omawiane były kwestie organizacyjne, wspólnie zjedzony obiad, a od 16. przeprowadzona została odprawa przed sparingiem, który rozpoczął się o godzinie 18.

         Mecz towarzyski podobnie jak trening odbył się w strugach deszczu, co z pewnością nie ułatwiało zawodnikom wykonywania swoich obowiązków. Jantar wygrał 3:1 (0:0). Wszystkie bramki padły w ostatnich 8. minutach.

         Gola kontaktowego zdobył Mariusz Olczyk. Wcześniej zarówno w pierwszej części jak i drugiej bardzo dobre okazje na bramkę mieli m.in. dwukrotnie Witaszyk (trafił w poprzeczkę), Olczyk, Paku-Tshela oraz Michał Ignaczak.

         Skład wyjściowy na mecz z Jantarem: Bartosz Łaganowski - Mateusz Siemiński, Piotr Trepka, Michał Ignaczak, Filip Sadowczyk - Igor Watras, Adam Kowalski, Marcin Jackowiak, Kacper Bienert - Mikołaj Witaszyk, David Paku-Tshela.        

       W obozie w sumie uczestniczyć będzie 21. zawodników plus trener Paweł Kutynia, trener bramkarzy Jacek Przybylski, fizjoterapeuta Jakub Kaszyński oraz odpowiedzialny za aspekt organizacyjny Prezes Grzegorz Krawczyk.

       Kadra przebywająca w Ustce: Kacper Chojnacki (br), Bartosz Łaganowski (br), Mateusz Siemiński, Szymon Ignaczak, Kacper Bienert, Grzegorz Karasiewicz, Filip Sadowczyk, Piotr Trepka, Marcin Jackowiak, Bartosz Stasiak, Michał Ignaczak, Adam Kowalski, Bartosz Żołądkiewicz, Ryszard Wierzbiński, Mariusz Olczyk, Marcin Jędrzejczak, Igor Watras, David Paku-Tshela, Mikołaj Szymocha, Mateusz Chachuła, Mikołaj Witaszyk. 

         Z powodów służbowych i rodzinnych w Ustce zabrakło niestety Patryka Jóźwiaka, Macieja Sommerfelda i Damiana Gocałka. Kolejna relacja z wyjazdu w piątek. (gk)

jesien17