Powiedzieli po zakończeniu sezonu

ppm     Zapraszamy do przeczytania krótkich wypowiedzi naszych piłkarzy po zakończeniu minionego sezonu. Poprosiliśmy kilku zawodników którzy występowali w drużynie seniorów jesienią i wiosną w ligowych rozgrywkach o podsumowanie ostatniego piłkarskiego roku.

       Sebastian Majchrzak - bramkarz: "Był to wyjątkowy dla mnie sezon, pierwszy rok w piłce seniorskiej. Dla każdego z nas był on cenną lekcją i dzięki niemu myślę, ze jesteśmy lepszymi zawodnikami bez względu na miejsce jakie zajęliśmy. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte w tym sezonie zaprocentuje w najbliższym.

         Mateusz Siemiński  - obrońca: "Zeszły sezon nie należał do udanych. Wiedzieliśmy, iż utrzymanie się na szczeblu IV ligi będzie bardzo ciężkie, lecz do końca nie dawaliśmy za wygraną. Na niekorzystny wynik złożyło się wiele czynników takich jak, przebudowa zespołu, kontuzje, czy nieoczekiwane transfery. Mimo dużej determinacji i zapału nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku i przyszły sezon zaczniemy w Lidze Międzyokręgowej. Czasami trzeba zrobić krok w tył by zrobić dwa do przodu, bo plan na przyszły sezon jest jeden, awans do IV ligi."

       Piotr Trepka - obrońca: "Miniony sezon na pewno nie należał do udanych, nie osiągnęliśmy zamierzonego celu jakim było utrzymanie. Fakt, że nastąpiła reorganizacja rozgrywek wcale nam nie pomógł. Myślę także, że jak najszybciej powinniśmy zapomnieć o poprzednich rozgrywkach i skupić się na tym co przed nami. Cel jest jeden- powrót do czwartej ligi, a my jako drużyna dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało."

     Mikołaj Szymocha - pomocnik: "Miniony sezon był ciężki dla nas wszystkich, zaczynając od zarządu oraz sponsorów, kończąc na kibicach i zawodnikach. Nasz cel nie został zrealizowany jednak należy spojrzeć na to trochę optymistycznie. Posiadamy bardzo solidny zespół składający się w dużym stopniu z młodych perspektywicznych zawodników, świetny sztab szkoleniowy oraz niezastąpiony zarząd. Końcówka sezonu pokazała, że możemy walczyć jak równy z równym z najlepszymi zespołami 4 ligi, więc jestem pozytywnie nastawiony na przyszły. Mieliśmy gorsze momenty jednak jesteśmy kolektywem i oby tak pozostało. Przed nami okres przygotowawczy, który musimy solidnie przepracować. Możemy tylko liczyć i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ten sezon był lepszy od poprzedniego i postarać się żeby Huragan jak najszybciej wrócił na boiska 4 ligi. Po burzy zawsze wychodzi słońce, więc ładujemy akumulatory i wspólnie zmierzamy po awans.

        Kacper Bienert - pomocnik: "Niestety nie udało nam się zrealizować założonego celu. Obecna sytuacja motywuje nas do walki o jak najszybszy powrót do IV ligi. Pierwsza runda poszła nie po naszej myśli, parę przegranych meczów po naszych sporych błędach z których wyciągnęliśmy wnioski i wpłynęło to na naszą późniejszą grę. Czeka nas teraz ważny sezon, skupiamy się na obozie oraz sparingach, aby jak najlepiej wprowadzić się w nowy sezon. Liga na pewno nie będzie łatwa, ponieważ każdy zespół który spadł z ligi będzie chciał awansować przez co każdy mecz będzie ważny. Myślę że zdobyte doświadczenie w poprzednim sezonie pomoże nam zniwelować błędy.(gk)

jesien17