Cenny remis na trudnym terenie

16 10 23 1      Jeden punkt z szóstego meczu wyjazdowego tego sezonu przywieźli seniorzy naszego klubu. W spotkaniu XII kolejki czerwono-czarni zremisowali na bardzo trudnym terenie w Luboszu z Zielonymi 2:2.

Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęła nasza drużyna, która przeważała w pierwszej części gry. Niestety to gospodarze w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Gola z rzutu karnego dla Zielonych zdobył Piotr Zakrzewski.

W 30. minucie mogło być 1:1 lecz strzał z ok. 20 metrów Mikołaja Witaszyka trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później udało się wyrównać. Po indywidualnej akcji Luki i jego dośrodkowaniu gola dającego wyrównanie strzałem z pierwszej piłki zdobył Arkadiusz Powałowski.

Po przerwie, kiedy to wydawało się, że nadal piłkarsko lepszy będzie nasz zespół do głosy zaczęli dochodzić rywale. W 66. minucie ponownie Zieloni wyszli na prowadzenie. Bardzo ładnego gola strzałem z ok. 18. metrów zdobył Bartłomiej Graczyk i było 2:1. Od tego momentu na boisku było nerwowo, często gra przerywana była przez arbitra. Pobiedziszczanie w kolejnym meczu zagrali do końca i bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. Po faulu na Luce, rzut karny wykorzystał niezawodnym w tym elemencie gry Patryk Jóźwiak i mecz zakończył się ostatecznie remisem.

Pomimo tylko lub aż jednego zdobytego punktu czerwono-czarni zasłużyli na słowa uznania za walkę i sporą ambicje przede wszystkim w pierwszej części gry! Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w tym sezonie w drugim kolejnym meczu do ligowej tabeli możemy dopisać zdobyte punkty. Oby był to dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem!

Skład: Bartosz Gibasiewicz - Mikołaj Kidawa, Marcin Pająk, Patryk Cegielski, Arkadiusz Powałowski - Ahmed Abdullah "Luka", Damian Gocałek, Krystian Nowicki (80' Adam Napieralski), Patryk Jóźwiak, Mateusz Gawroński (68' Wojciech Tymczyszyn) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marcin Kamiński, Igor Watras, Oskar Włodarczyk, Mateusz Siemiński.

Krótka fotorelacja dostępna na profilu klubu na facebook TUTAJ(gk)