Złotów zdobyty!

18 09 29 4        Komplet punktów ze Złotowa przywieźli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni wygrali z miejscową Spartą 3:0, prowadząc do przerwy jednym golem. Było to piąte zwycięstwo zawodników trenera Pawła Kutyni w tym sezonie.

Początek meczu był dość wyrównany. Huraganiści prowadzenie mogli objąć w 17. minucie, ale z światła bramki na rzut rożny piłkę wybił defensor miejscowych.

Rywale poważnie bramce strzeżonej przez bardzo dobrze dysponowanego Dominka Nowickiego zagrozili w 26. minucie gry. Po błędzie naszej defensywy i uderzeniu z ok. 16 metrów "Domino" popisał się efektywną i efektowną paradą wybił piłkę na rzut rożny.

Prowadzenie Huragan objął w 32. minucie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Trepka, a swojego premierowego gola uderzeniem głową zdobył Maciej Sommerfeld.

Po przerwie Złotowianie od początku chcieli narzucić swój styl gry i próbowali doprowadzić do wyrównania. Na domiar złego od 60. minuty goście grali w "10" po drugiej żółtej kartce dla Marcina Jackowiaka. Warto podkreślić, że w dwóch sytuacjach bardzo pewnie w bramce HP zaprezentował się wspomniany Nowicki, który nie dał się zaskoczyć.

W 57. minucie na placu gry pojawił się Mikołaj Witaszyk, który zanotował kolejne prawdziwe wejście smoka. Najpierw w 75. minucie pokonał bramkarza rywali strzałem głową z ok. 15 metrów po dośrodkowaniu Filipa Sadowczyka, a trzy minuty później dobił rzut karny podyktowany po faulu na samym zainteresowanym. W końcówce wynik mógł podwyższyć Mikołaj Szymocha ale jego strzał po akcj indywidualnej zablokowali obrońcy rywala.

Mecz zakończył się niestety niemiłym, niepotrzebnym incydentem, przepychankami związanymi z rasistowskim zachowaniem miejscowych "kibiców".

Skład: Dominik Nowicki - Bartosz Stasiak, Piotr Trepka, Patryk Jóźwiak, Filip Sadowczyk - David Paku-Tshela, Maciej Sommerfeld, Marcin Jackowiak, Marcin Jędrzejczak (57' Mikołaj Witaszyk), Kacper Bienert (62' Mikołaj Szymocha) - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Bartosz Łaganowski, Grzegorz Karasiewicz, Ryszard Wierzbiński, Marcin Jesionkowski. (gk)