Kontakt z czołówką utrzymany

18 10 14 1        Szóste ligowe zwycięstwo odnieśli seniorzy naszego klubu w trwającym sezonie. Czerwono-czarni wygrali w Wysokiej z miejscowym GLKS 3:0 (1:0). Co ciekawe było to pierwsze zwycięstwo w siódmym meczu w historii spotkań z tym rywalem.

Gospodarze nie wykorzystali okazji do objęcia prowadzanie w ligowej tabeli. Huraganiści z kolei wygrywając mecz XI kolejki spotkań zmniejszyli stratę do lidera Sparty Oborniki do trzech oczek.

Mecz nie należał do łatwych ze względu na grę rywali oraz dramatycznie ciężkie warunki związane ze stanem "murawy", która jest z pewnością najgorsza w lidze.

Drużyna z powiatu pilskiego przez pierwsze 10. minut meczu mocno przycisnęli piłkarzy z Pobiedzisk. W 2' minucie przed utratą gola uratował nas Dominik Nowicki, który wygrał pojedynek z napastnikiem rywali.

Później mecz się wyrównał i do głosu doszli przyjezdni, którzy pomimo trudnego terenu starali się grać piłką. Po jednej z akcji w 27' minucie przed polem karnym faulowany był Marcin Jackowiak, a bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobył Damian Gocałek. Prowadzenie tuż przed przerwą mógł podwyższyć Jackowiak, ale zabrakło szczęścia po rzucie rożnym.

Druga połowa zaczęła się idealnie bo już w 51' minucie było 2:0. O piłkę powalczył wprowadzony w drugiej połowie Mikołaj Witaszyk, uderzył na bramkę, a bramkarz "wypluł" piłkę wprost pod nogi Mateusza Chachuły, który nie zmarnował dogodnej sytuacji.

Gospodarze, długimi piłkami próbowali sforsować dobrze dysponowaną defensywę Pobiedziszczan, ale ta nie dała się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry wynik ustalił strzelając drugiego w tym meczu, a ósmego w sezonie gola Mateusz Chachuła, który wykorzystał sytuację sam na sam. Wcześniej okazję do podwyższenia wyniku miał m.in. Ryszard Wierzbiński.

Skład: Dominik Nowicki - Bartosz Stasiak (60' Piotr Trepka), Grzegorz Karasiewicz, Damian Gocałek, Mateusz Siemiński - Kacper Bienert (64' Ryszard Wierzbiński), Patryk Jóźwiak, Marcin Jackowiak, Mikołaj Szymocha (79' Filip Sadowczyk), Marcin Jędrzejczak (46' Mikołaj Witaszyk) - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Bartosz Łaganowski, Kamil Grzybowski, Mateusz Pawłowski. (gk)