Porażka na własne życzenie. Koniec pięknej serii

19 06 03 1      Zakończyła się zwycięska passa drużyny Huraganu. Po siedmiu wygranych z rzędu, w tym sześciu do zera, Huraganiści ulegli na własnym terenie Iskrze Szydłowo 2:4 prowadzac do przerwy 2:1. Warto odnotować, że nasz bramkarz Dominik Nowicki wyciągnął piłkę z siatki po 622 minutach z czystym kontem.

Wynik, statystyki i przebieg wydarzeń boiskowych potwierdza, że gospodarze okazali się zbyt gościnni i doznali tej porażki w jakże ważnym momencie sezonu na własne życzenie. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy ligowe kolejki w których będzie trzeba odrobić cztery punkty do lidera aby osiągnąć cel.

Wynik po kontrowersyjnym rzucie karnym w 23 minucie objęli rywale. W kolejnych trzech minutach Huraganiści powinni doprowadzić do wyrównania, ale strzał z rzutu wolnego Gocałka obronił bramkarz, a dwukrotnie po rzutach rożnych z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki Mateusz Siemiński. Do przerwy bramkarza rywali próbowali pokonać jeszcze Jakub Matusiak i w 43 minucie Mateusz Chachuła, który z kilku metrów trafił w słupek. Wyrównanie dał w 39 minucie Kacper Bienert po ładnej indywidualnej akcji i strzałem zza pola karnego. W 45 minucie było 2:1 po asyście Matusiaka i trafieniu Marcina Jędrzejczaka

Tuż po wznowieniu gry w 47 minucie za uderzenie Siemińskiego boisko po czerwonej kartce opuścił zawodnik rywali Altair. Wtedy wydawać się mogło, że nic groźnego miejscowym już nie grozi... tym bardziej, że golkipera na początku drugiej części gry niepokoili ponownie Bienert, Jóźwiak, a później Gocałek. Niestety w 54 minucie po zagraniu ręką w polu karnym, z rzutku karnego ponownie trafił Michał Wawszczak. Ten sam zawodnik dobił gospodarzy po klasycznych kontrach w 65 i 72 minucie.

Przy stanie 2:3 w 68 minucie rywale dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej po uderzeniach Jędrzejczaka. W 83 minucie również z linii bramkowej wybity został strzał Damiana Gocałka, a w samej końcówce bliski szczęścia był wprowadzony w 73 minucie Igor Watras. Ostatecznie mając wiele okazji do podwyższenia lub później wyrównania stanu gry przegrywamy nie zdobywając punktów.

Skład: Dominik Nowicki - Mateusz Siemiński (73' Igor Watras), Bartłomiej Kubicki (65' Kamil Grzybowski), Piotr Trepka, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (80' Bartosz Stasiak), Jakub Matusiak, Patryk Jóźwiak, Damian Gocałek, Marcin Jesionkowski (59' Mikołaj Witaszyk) - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Marcin Putra, Adam Ostajewski, Mateusz Pawłowski.