100 gol Mikołaja Witaszyka. Wygrana w Łobżenicy

19 06 09 1    Komplet trzech punktów przywieźli z powiatu pilskiego piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni wygrali z Pogonią Łobżenica 3:0. Była to osiemnasta ligowa wygrana naszej drużyny.

Pobiedziszczanie na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującego TPS Winogrady Poznań.

Po zeszłotygodniowej bolesnej, domowej porażce z Iskrą Szydłowo mecz w Łobżenicy był swoistą niewiadomą ze względu na aspekt psychologiczny i braki kadrowe. Ostatecznie podopieczni Pawła Kutyni zrobili swoje i ograli rywali.

Do przerwy kibice nie obejrzeli bramek pomimo kilku okazji z obu stron. Najlepszą dla Huraganu miał Marcin Jędrzejczak, który nie wykorzystał akacji sam na sam. Pogoń z kolei po jednym z rzutów rożnych zatrzymał Kacper Bienert, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 46 minucie na boisku pojawił się Mikołaj Witaszyk, który dwanaście minut później otworzył wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Chachuły, Witaszyk głową skierował piłkę do bramki Pogoni. Był to setny ligowy gol Witaszyka w czerwono-czarnych brawach. Warto zaznaczyć, że "Kita" bramki dla Huraganu strzela nieprzerwanie od 2004 roku!

Wynik na 2:0 podwyższył w 72 minucie wprowadzony na boisku chwilę wcześniej Marcin Jesionkowski, który wykorzystał dośrodkowanie Daniela Brylewskiego i również głową skierował piłkę do bramki. Wynik na 3:0 w 89 minucie ustalił ponownie Witaszyk zdobywając 13 bramkę w tym sezonie.

Skład: Dominik Nowicki - Bartosz Stasiak (46' Mikołaj Witaszyk), Bartłomiej Kubicki, Piotr Trepka, Kacper Bienert - Daniel Brylewski, Patryk Jóźwiak, Mateusz Siemiński, Jakub Matusiak (65' Marcin Jesionkowski), Marcin Jędrzejczak - Mateusz Chachuła (72' Igor Watras). Ponadto w kadrze: Marcin Putra. (gk)