Juniorzy starsi i młodziki liderami rozgrywek!

Mlodziez    Kolejny już weekend był bardzo udany dla drużyn młodzieżowych Huraganu, zarówno juniorzy starsi jak i młodzicy przywieźli bardzo ważne zwycięstwa z terenu bezpośrednich rywali  w walce o najwyższe cele i obie te drużyny zajmują pierwsze miejsca w swoich rozgrywkach. Swoje mecze wygrali także trampkarze i młodsze orliki, juniorzy młodsi wywalczyli cenny wyjazdowy remis.

W meczu na szczycie swojej grupy świetnie spisali się juniorzy, którzy pokonali w Poznaniu Kopernika aż 7-1! W pierwszej połowie stawka spotkania sparaliżowała zawodników obu drużyn, jednak to piłkarze z Pobiedzisk objęli prowadzenie po strzale Krystiana Błachowiaka. Dopisało nam też szczęscie, gospodarze nie wykorzystali bowiem dwóch doskonałych sytuacji do zdobycia bramki.

Po przerwie było już spokojniej, a Huragan w pełni kontrolował wydarzenia na boisku, czego efektem było zdobycie sześciu bramek, zdobytych przez Wojciecha Tymczyszyna - 2, Grzegorza Karasiewicza, Huberta Rogowskiego , Filipa Sadowczyka i Igora Watrasa. Bardzo ważne punkty na boisku czołowej drużyny ligi, brawo!

Równie ważne spotkanie z przeciwnikiem z czołówki tabeli rozegrali juniorzy młodsi, którzy w Obornikach zremisowali ze Spartą 2-2. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, w drugiej lepiej zagrali młodzi huraganiści, mecz był wyrównany i nie zabrakło walki o każdy centymetr boiska. Obie bramki dla HP zdobył niezawodny ostatnio snajper Marcin Jesionkowski, po tym meczu nasi piłkarze nadal zajmują bardzo dobre drugie miejsce w tabeli.

Trampkarze w tym tygodniu zrewanżowali się Gromowi Plewiska za ostatią porażkę seniorów, wygrywając 4-1. Dopiero jednak w drugiej połowie zawodnicy trenera Tomasza Andersza w pełni zrealizowali jego zalecenia, pierwsza bowiem była wyrównana, nerwowa i bardzo nierówna. Dwie bramki dla HP zdobył Oliwier Kraśniewski, po jednej Maks Janowski i Mateusz Klimkiewicz. Po porażkach w dwóch pierwszych kolejkach teraz zespół nie przegrał już od czterech spotkań i zaczyna wspinać się w tabeli.

Nadal rewelacyjnie gra drużyna młodzików, która w wyjazdowym meczu z niepokonanym do tej pory Koziołkiem Poznań wywalczyła zwycięstwo 1-0, tym samym obejmując pozycję lidera dwunastozespołowej grupy swojej ligi wicemistrzowskiej! Po świetnym początku, kiedy Kamil Marczak trafił w poprzeczkę a Piotr Treumann nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, później mecz się wyrównał, a gospodarze również stworzyli sobie dogodne okazje bramkowe. Prawdziwym majstersztykiem okazała się jednak składna akcja, w której po wymianie ponad dziesięciu podań i dośrodkowaniu Tymka Kraśniewskiego Piotr Treumann zdobył zwycięskiego gola. Wielkie gratulacje!

Starsza drużyna Orlików przegrała w Swarzędzu z Liderem 4-7, młodsza natomiast pokonała Czarnych w Czerniejewie 6-3.