Przebudzenie młodzików, weekend bez porażki!

19 04 17    Trzy mecze rozegrały w ten nieco przedłużony weekend (wtorkowy mecz juniorów) drużyny młodzieżowe Huraganu Pobiedziska. Z dwóch z nich nasze młode nadzieje wychodziły zwycięsko, jeden zremisowały. To całkiem udany bilans, który z pewnością zmobilizuje zawodników do dalszych treningów, bo nic nie napędza tak jak smak zwycięstwa.

     Blisko trzech punktów byli juniorzy, którzy we wtorkowym meczu podejmowali zespół AP Błękitnych z Owińsk. Po słabszej pierwszej połowie, przegranej zresztą 0:1 po golu z rzutu karnego, w drugiej odsłonie nasz zespół przeważał już zdecydowanie. Rywale ograniczali się do gry z kontry, natomiast Huragan ambitnie dążył do odwrócenia losów meczu. Bramkę wyrównującą zdobył strzałem z dystansu Igor Watras.

    Niestety więcej goli nie padło i Huraganiści musieli zadowolić się podziałem punktów. Ambicja w grze i dążenie do zwycięstwa zasługują jednak na spore uznanie i są dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami.

    Pełną pulę, w imponującym stylu, zainkasował zespół młodzików, gromiąc UKS Śrem w stosunku 9:1 (5:0). Łupem bramkowym podzielili się: Antek Misur – 3 bramki, Tymek Hetmańczyk – 2 i po jednym trafieniu Basia Wierzbińska, Krzysiek Moszczak, Krzysiek Kozanecki oraz Mikołaj Młody. To był mecz, który wreszcie w pełni ukazał potencjał naszego zespołu. Nieliczne błędy, piękna gra, polot w konstruowaniu akcji oraz skuteczność. Ręce same składały się do oklasków. Czekamy na kolejne takie występy naszej drużyny!

     Wreszcie zespół tramkarzy, który jako jedyny nie stracił gola w ten weekend. Pewne i nie zagrożone ani przez moment zwycięstwo przyniosło Pobiedziszczanom domowe spotkanie z ekipą AP Błękitni Owińska II. Wynik po zakończeniu zawodów brzmiał 4:0 (2:0). Do siatki gości trafiali w pierwszej połowie Oskar Michalczak i Maciej Lisiecki, a kolejne trafienia w drugiej odsłonie dołożyli Kacper Hetmańczyk i Dawid Cieśla. Brawo chłopcy!

    Na miniony weekend zaplanowanych spotkań ligowych nie miały pozostałe drużyny naszej Akademii, czyli zespoły orlików i żaków, które szlifują formę przed kolejnymi zmaganiami w swoich rozgrywkach. Pilnie trenuje również nasza młodzież z wronczyńskiej grupy, stale podnosząc swoje umiejętności.

     Gratulujemy naszym młodym zawodnikom występów w minionych kolejkach i czekamy na więcej! Po szczegółowe informacje zapraszamy na oficjalny profil naszej Akademii na facebooku(mg)

sponsorzy wiosna18