Derby bez rozstrzygnięcia

Derby bez rozstrzygnięcia 26 sierpnia 2022 r.
Seniorzy     Drukuj

Tak powinny wyglądać mecze na niższych szczeblach rozgrywkowych. Piątkowy wieczór, spotkanie przy sztucznym świetle, piękna pogoda, ciekawy mecz walki i spora liczba kibiców. Pojedynek Huraganu z Mieszkiem zakończył się remisem 1:1 (1:1).

Choć pierwsi groźnie w 4' minucie zaatakowali Huraganiści to wynik otworzyli rywale w 9' minucie spotkania. Po rzucie rożnym piłkę silnym strzałem z dość ostrego konta do bramki HP skierował Kacper Zimmer

Później goście dwukrotnie zagrażali bramce Sławomira Janickiego kolejno w 12' i 27' minucie, lecz albo nie trafiali w bramkę albo na posterunku był nasz golkiper.

Czerwono-czarni wyrównali stan meczu w 32' minucie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Ratajski i było 1:1. Przed przerwą przy odrobinie szczęścia obie ekipy mogły trafić do bramki, lecz ostatecznie do przerwy był remis.

Druga połowa przyniosła sporo walki i żółtych kartek. Łącznie arbiter pokazał ich aż 11 (6 HP, 5 Mieszko). Po przerwie pod bramką "konkretniejsi" wydawali się być Pobiedziszczanie, lecz akcje Dawida Ciążyńskiego, Davida Paku-Tsheli czy Macieja Jakubka nie zostały zakończone celnymi strzałami. Blisko było również po zagraniu Marcina Droża z 82' minuty, lecz piłka przeleciała wzdłuż bramki Patryka Szafrana

Ostatecznie mecz zakończył się wydaję się sprawiedliwym remisem i podziałem punktów. Za tydzień piłkarzy Huraganu czeka wyjazd do Kępna na mecz Polonią.

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj. (gk)​

Huragan Pobiedziska