Drugi mecz, drugie zwycięstwo!

Drugi mecz, drugie zwycięstwo! 12 sierpnia 2023 r.

Piątkowy wieczór rozpoczynający długi sierpniowy weekend przyniósł czerwono-czarnym drugi z rzędu ligowy komplet punktów!

Pobiedziszczanie wygrali pewnie na własnym stadionie z Polonią Marcinkami Kępno 3:0 (0:0)

Pojedynek z reprezentantem powiatu kępińskiego był praktycznie przez większość meczu pod kontrolą Huraganistów. W pierwszej odsłonie pod bramką bramkarza rywali groźnie było trzykrotnie, lecz nie były to klarowne okazje do zdobycia bramki.

Druga połowa przyniosła już dobre sytuacje, a co najważniejsze bramki dla HP. Już w 47' minucie wynik meczu otworzył Dawid Ciążyński, który wykończył zespołową akcję i podanie Mykhailo Mazura. Chwilę później swoje okazje mieli ponownie, strzelec pierwszej bramki oraz Wojciech Kłakulak, którego uderzenie z trudem na rzut rożny wybił bramkarz Polonii.

W 78' minucie świętujący 100-tny mecz ligowy w Huraganie Pobiedziska Daniel Brylewski, który z kolei wykorzystał dokładne dogranie Jakuba Różewicza. Kilka minut później Różewicz był bliski premierowego gola dla HP, lecz jego strzał sytuacji sam na sam minimalnie minął słupek bramki gości.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Aleks Silski, wykorzystując dogranie Bartosza Żołądkiewicza. Był to drugi oficjalny mecz Silskiego dla HP i premierowy gol.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że przed meczem podziękowania za 19 (!) sezonów gry w Huraganie z rąk prezesa Grzegorz Krawczyka otrzymał Mikołaj Witaszyk. "Kita" dziękujemy za 433. meczów ligowych i 122 bramek dla HP!

Fotorelacja z meczu dostępna będzie na profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)