Gol w doliczonym czasie na wagę remisu

Gol w doliczonym czasie na wagę remisu 30 października 2023 r.

Pomimo apetytów na wygraną i trzech punktów w starciu ze spadkowiczem z III ligi, ostatecznie Huragan zremisował z Jarotą Jarocin 2:2 choć do przerwy przegrywał 0:2.

Była to XIV kolejka rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej.

Huraganiści po 10' minutach powinni prowadzić 2:0. Niestety nie udało wykorzystać się dobrych sytuacji do zdobycia bramki najpierw Maciejowi Jakubkowi, a chwilę później Wojciechowi Kłakulakowi.

W 11' minucie za to prowadzili już goście. Fatalny błąd w rozegraniu wykorzystał Yuto Taira i z kilku metrów kopnął piłkę do pustej bramki HP. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył dwadzieścia minut później inny Japończyk Kaito Imai.

Jarota od samego początku przede wszystkim broniła własnej bramki i liczyła na swoją mocną stronę, czyli kontrataki. Szybko strzelony gol idealnie ustawił mecz gościom.

Druga połowa to już mecz rozgrywany praktycznie wyłącznie na połowie ekipy z Jarocina. Tym bardziej, że od 47' minuty rywale grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla strzelca pierwszej bramki. Gola kontaktowego w 63' minucie z rzutu karnego po faulu na Marcinie Jędrzejczaku zdobył Tomasz Neumann.

Czerwono-czarni walczyli do końca co w pierwszej z sześciu doliczonych minut do drugiej połowy przyniosło efekt w postaci gola wyrównującego. Piękne uderzenie "z woleja" Macieja Ratajskiego po dośrodkowaniu Jana Borowiaka dało bramkę dla HP. Obaj pojawili się na boisku w końcówce spotkania.

Huragan po rozegranych XIV kolejkach zajmuje aktualnie wysokie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi ze stratą dwóch do liderującą Nielby Wągrowiec.

Przed niedzielnym meczem statuetki za 100-tny ligowy mecz odebrał Sławomir Janicki, a Patryk Jóźwiak za 350 występów. Dziękujemy za godne reprezentowanie barw Huraganu!

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)