Hubert Pilarski i Michał Włodarczyk w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny

Hubert Pilarski i Michał Włodarczyk w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny 18 lipca 2023 r.
Seniorzy     Drukuj

Letnia przerwa poza kilkoma korektami kadrowymi, o których napiszemy później przyniosła również zmiany w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny. 

Na początek za roczny pobyt w klubie dziękujemy trenerowi Albertowi Goślińskiemu, który w minionym sezonie pełnił funkcję drugiego trenera. W rundzie jesiennej współpracował z trenerem Pawełem Kutynią, wiosną z kolei z Damianem Ludwiczakiem. W zbliżającym się sezonie trener Gośliński poprowadzi już jako ten pierwszy występujące w V lidze rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. 

Nowym asystentem w sztabie seniorów został 29-letni Hubert Pilarski (na zdjęciu z lewej), który posiada licencję UEFA A. Ostatnio przez półtorej roku pracował jako pierwszy trener występującego w klasie A Orkanu Objezierze. Wcześniej przez kilka lat szkolił w Akademii Warty Poznań jako I trener w grupach młodzieżowych. Pełnił również funkcję II trenera w Piaście Kobylnica z którym awansował do V ligi. Jest także analitykiem taktycznym przy Kadrach Wojewódzkich Wielkopolskiego ZPN.

Ponadto do sztabu włączony został 31-letni Michał Włodarczyk (na zdjęciu z prawej), który pełnił będzie rolę trenera przygotowania motorycznego. Absolwent Poznańskiego AWF, Doktor w Zakładzie Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej poza pracą z piłkarzami, lekkoatletami czy futbolistami amerykańskimi wykłada również na AWF przedmioty z zakresu przygotowania motorycznego. Doświadczenie zbierał m.in. pracując w Kanadzie.   

Tym samym sztab szkoleniowy drużyny seniorów na rundę jesienną sezonu 2023/24 wygląda następująco: Damian Ludwiczak (I trener), Hubert Pilarski (II trener), Robert Raszewski (trener bramkarzy), Michał Włodarczyk (trener przygotowania motorycznego), Krzysztof Kurczalski (kierownik drużyny) oraz Roksana Raszewska (fizjoterapeuta)(gk)

Huragan Pobiedziska