Huragan pokonuje Lecha

Huragan pokonuje Lecha 5 lutego 2022 r.
Seniorzy     Drukuj

W pierwszym historycznym starciu Huraganu Pobiedziska z Lechem Rypin, Pobiedziszczanie wygrali w Trzemesznie 1:0 (1:0).

Był to drugi mecz kontrolny HP w zimowym okresie przygotowawczym. W miniony poniedziałek Huraganiści wygrali 2:0 (1:0) z Wiarą Lecha.

Rypinianie występują w kujawsko-pomorskiej IV lidze. Na półmetku rozgrywek zespół z ambicjami na awans do III ligi zajmuje dopiero 8. miejsce.

Towarzyskie starcie rozstrzygnęła bramka z 23' minuty. Gola po zespołowej akcji i podaniu Dawida Ciążyńskiego zdobył Daniel Brylewski. W pierwszej połowie Huraganiści powinni podwyższyć prowadzenie (trzy 100% sytuacje), ale podobnie jak w meczu z Wiarą Lecha brakowało skuteczności.

Po przerwie optyczną przewagę mieli rywale, ale poza kilkoma niecelnymi strzałami nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej w drugich 45. minutach przez Sławomira Janickiego. Warto zaznaczyć, że debiut w pierwszej drużynie zaliczył 17-letni junior, obrońca Michał Śnieciński, a na boisku w drugiej części meczu przebywało, aż siedmiu młodzieżowców.

W kadrze na sobotni pojedynek zabrakło Bienerta, Kozłowskiego, Matusiaka (cała trójka przebywała na Akademickich Mistrzostwach Polski) oraz Jóźwiaka, Chachuły i Janowskiego (choroby).

We wtorek o godzinie 20:00 w Swarzędzu kolejnym towarzyskim rywalem HP będzie drugi zespół V ligi Meblorz Swarzędz. Terminarz gier kontrolnych dostępny poniżej i tutaj.

Skład wyjściowy: Krzysztof Chmielewski - Piotr Trepka, Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Daniel Brylewski - David Paku-Tshela, Ryszard Wierzbiński, Eryk Drożdżyński, Maciej Jakubek, Dawid Ciążyński - Paweł Piceluk. Po przerwie zagrali: Sławomir Janicki, Olivier Strosin, Marcin Jędrzejczak, Bartosz Żołądkiewicz, Mikołaj Witaszyk, Kacper Kalczyński, Michał Śnieciński, Dawid Górzyński, Filip Szkutnik. (gk)