Kadra seniorów - ubyli

Kadra seniorów - ubyli 1 sierpnia 2023 r.
Transfery     Drukuj

Siedmioro zawodników będących na stałe w kadrze HP w rundzie wiosennej minionego sezonu nie zobaczmy jesienią w drużynie Huraganu. 

Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące "wychodzących" ruchów kadrowych w zespole seniorów.

W bramce HP nie zobaczmy już Dominika Nowickiego (630 minut w całym sezonie 2022/23). Zawodnik pełniący rolę głównie zmiennika Sławomira Janickiego zawiesił "buty na kołku" i póki co zrezygnował z boiskowej rywalizacji.

Po rocznym wypożyczeniu z Lidera Swarzędz na jego przedłużenie nie zdecydował się Kacper Fornalkiewicz (1582 minuty). Środkowy obrońca dalszą piłkarską przygodę kontynuował będzie w innym Swarzędzkim klubie - Meblorzu.

Z kolei boczny defensor Olivier Strosin (350 minut) najbliższe pół roku spędzi prawdopodobnie w Wełnie Skoki (V liga) do której zostanie wypożyczony z HP.

Podobnie jak Nowicki z dalszej boiskowej rywalizacji zrezygnowali Eryk Drożdżyński i Marcin Jesionkowski. Ten pierwszy łącznie na boisku w poprzednim sezonie spędził 1846 minut, z kolei drugi 24 minuty.

Po sześciu latach i sezonach gry w Huraganie swoją przygodę zakończył Mateusz Chachuła (79 minut). W barwach HP łącznie wystąpił w 121 meczach ligowych zdobywając w nich 37 bramek. "Chachi" w nowym sezonie bronił będzie barw Polonii Poznań (kl. okręgowa).

Sprawy zawodowe i brak odpowiedniej ilości czasu spowodowały, że jesienią na boisku nie zobaczmy również żyjącej legendy klubu Mikołaja Witaszyka (328 minut). 35-letni napastnik reprezentował Huragan nieprzerwanie od 19. (!) sezonów. W tym czasie zagrał w 433. meczach zdobywając przy tym 122 ligowe gole! To jednak nie koniec piłkarskiej przygody naszego "napadziora". Jesienią bronił będzie barw Piasta Łubowo (A-klasa). O sportowych zasługach "Kity" będziemy jeszcze pisać w najbliższym czasie w osobnym artykule.

Całej siódemce dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie czerwono-czarnych barw Huraganu Pobiedziska! Informacje o ruchach transferowych w drużynie seniorów dostępne są w nowej zakładce Transfery w dziale Seniorzy. (gk)

Huragan Pobiedziska