Kolejny "happy end" dla Huraganu!

Kolejny "happy end" dla Huraganu! 18 października 2021 r.

Kolejny emocjonujący mecz mają za sobą Huraganiści. Pobiedziszczanie wygrali w Kórniku z sąsiadem z ligowej tabeli miejscową Kotwicą 3:2 (2:1) po golu w doliczonym czasie gry!

Była to siódma wygrana Huraganu w dwunastym meczu w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale i już od 6’ minuty prowadzili 1:0. Chwile później sytuację sam na sam wybronił Sławomir Janicki wybijając piłkę na rzut rożny. Z tego rzutu rożnego kontrę wyprowadzili piłkarze HP i pięknego gola z ok. 16. metrów zdobył Bartosz Żołądkiewicz dając wyrównanie.

Od tego momentu mecz się wyrównał, a w ofensywie więcej mieli przyjezdni. Należy przyznać, że kibice zgromadzeni na obiekcie w Kórniku obejrzeli ciekawe piłkarskie widowisko.

W 32’ minucie niewiele zabrakło Maciejowi Jakubkowi aby z bliska głową pokonać bramkarza rywali. Siedem minut później było 2:1 ponownie za sprawą Żołądkiewicza, który po ładnej zespołowej akcji uderzył na bramkę z ok. 10 metrów. Tuż przed przerwą klasycznego hattrica mógł „ustrzelić” strzelec bramek dla HP, lecz jego zablokowany strzał wyszedł na rzut rożny.

Druga połowa zaczęła się od ataków mocno zdeterminowanych rywali, lecz to HP w 63’ minucie powinien prowadzić 3:1. Bardzo dobrej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Jakubek. Sześć minut później Kotwica dopięła swego i strzeliła bramkę dającą remis. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry padł gol dający HP wygraną! Po rzucie wolnym i sporym zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował doświadczony zawodnik z Kórnika Radosław Jasiński.

Po 12. kolejkach podopieczni Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego zajmują siódme miejsce tracąc do lidera 6 punktów. Szósty LKS Gołuchów i piąta Obra Kościan mają podobnie jak HP 22 punkty.

Skład: Sławomir Janicki – Kacper Bienert (69’ Marcin Pająk), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Daniel Brylewski – Dawid Ciążyński (65’ David Paku Tshela), Eryk Drożdżyński, Bartosz Żołądkiewicz (90’ Ryszard Wierzbiński), Patryk Jóźwiak, Marcin Jędrzejczak – Maciej Jakubek. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Filip Szkutnik, Piotr Trepka, Hubert Kaptur, Mateusz Kozłowski, Szymon Włodarczyk. (gk)