Koło pokonane w Pobiedziskach!

Koło pokonane w Pobiedziskach! 9 kwietnia 2022 r.

Po raz drugi w tym sezonie Huraganiści pokonali zespół Olimpii Koło.

Jesienią Huragan wygrał na wyjeździe 3:0 (1:0), z kolei w minioną sobotą na własnym terenie 2:0 (0:0).

Nasz zespół nadal zajmuje w tabeli wielkopolskiej IV ligi wysokie szóste miejsce. Za nami 24 spotkania, przed nami jeszcze 12 meczów.

Wracając do pojedynku z Olimpią, mecz rozgrywany był przy silnie wiejącym, porywistym wietrze z przelotnymi opadami deszczu albo świecącym słońcu... Pogoda jak i mecz Lecha z Legią nie wpłynął "dobrze" na frekwencję na trybunach.

W pierwszej części mecz głównie toczył się w środku pola. Niestety już w 13' minucie z urazem plac gry opuścił Dawid Ciążyński, którego zastąpił David Paku-Tshela.

W 32' minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Bartosz Żołądkiewicz, a chwilę później przy dobitce również górną część bramki obił Jakub Matusiak. Siedem minut później strzał głową Paku-Tsheli nieznacznie minął słupek bramki strzeżonej przez byłego zawodnika HP Bartosza Kordylewskiego.

Drugą cześć meczu lepiej rozpoczęli rywale, którzy w 50' i 56' minucie zagrozili bramce Sławomira Janickiego. Najpierw nasz bramkarz uprzedził napastnika gości, a później groźnie było po rzucie rożnym.

W 57' minucie ponownie w poprzeczkę trafili czerwono-czarni. Tym razem bliski szczęścia był Maciej Ratajski. Dwanaście minut później było już 1:0 dla gospodarzy. Rzut karny pewnie wykorzystał Paweł Piceluk (13. gol w sezonie) podyktowany po faulu na wprowadzonym na boisko dziewięć minut wcześniej Mikołaju Witaszyku.

Wynik ustalony został w doliczonym czasie gry. Bardzo ładnego gola głową po dośrodkowaniu Żołądkiewicza zdobył Maciej Jakubek dla którego był to drugi gol w tym sezonie.

W kadrze trenerów Kutyni i Przybylskiego na sobotni mecz z różnych przyczyn (kartki, kontuzje) zabrakło Łukasz Maciejewskiego, Piotra Trepki, Kacpra Bienerta, Mateusza Kozłowskiego oraz Maksymiliana Janowskiego.

Już w najbliższą środę o 18:30 kolejny mecz w Pobiedziskach. W 1/8 Wielkopolskiego Pucharu Polski zagramy z Koroną Piaski. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek!

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Olivier Strosin - Dawid Ciążyński (13' David Paku-Tshela), Ryszard Wierzbiński (46' Patryk Jóźwiak), Eryk Drożdżyński (60' Mikołaj Witaszyk), Bartosz Żołądkiewicz, Marcin Jędrzejczak (66' Maciej Jakubek) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Filip Szkutnik, Mateusz Chachuła. (gk)