Lider pokonał lidera

Lider pokonał lidera 20 lutego 2021 r.

W drugim weekendowym sparingu czerwono-czarni przegrali z liderem klasy okręgowej Piastem Kobylnica 2:5 prowadząc do przerwy 2:1. Była to pierwsza towarzyska porażka trwającego okresu przygotowawczego

Dzień wcześniej druga 12-osobowa grupa zawodników drużyny seniorów HP pokonała V-ligowca Wiarę Lecha Poznań 2:1.

Huraganiści po 30 minutach dobrej gry prowadzili w Swarzędzu 2:0 po golach kolejno Mikołaja Witaszyka i Macieja Ratajskiego, których dobrym podaniem obsłużył Dawid Ciążyński. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy przycisnęli rywale co udokumentowane zostało tuż przed przerwą golem kontaktowym.

Początek drugiej odsłony był niemrawy z obu stron. Jednak z biegiem czasu przeciwnicy zaznaczali swoją przewagę na którą duży wpływ miały wartościowe zmiany w solidnej drużynie z Kobylnicy. W barwach Piasta wystąpili wychowankowie HP - Przemysław Andusieczko (w drugiej połowie) oraz Arkadiusz Powałowski (cały mecz).

Piast wyrównał stan meczu w 63 minucie i od tego momentu na boisku przeważali gospodarze, którzy po indywidualnych, prostych błędach w Pobiedziskiej ekipie w odstępie pięciu minut zdobyli trzy gole. Wynik meczu i zasłużoną wygraną lidera klasy okręgowej rywale przypieczętowali w 79 minucie spotkania.

Czerwono-czarni zaliczyli tym samym kolejny pracowity tydzień w którym poza czwartkową grą wewnętrzną praktycznie każdy z szerokiej 25. osobowej kadry wystąpił w ten weekend w pełnym wymirze czasowym. Poza dochodzącym do siebie po urazie kolana Danielem Brylewskim w weekend nie zagrali kontuzjowani Piotr Trepka i Adam Niedzielski. (gk)