Majówka na szóstkę!

Majówka na szóstkę! 4 maja 2021 r.

Po piątkowej wyjazdowej wygranej w Skokach 2:0, tym razem komplet punktów do Pobiedzisk przyjechał z Połajewa. Czerwono-czarni pokonali rywali 2:1 prowadząc do przerwy 1:0.

Tym samym Huraganiści w trakcie majowego weekendu dopisali do ligowej tabeli sześć punktów!

Był to klasyczny mecz Huraganu z zespołem z dolnej części tabeli. Rywale skupiali się przede wszystkim na obronie własnej bramki, a swoich szans szukali w grze z kontry. Choć warto zauważyć, że kilka "wypadów" rywali i stałych fragmentów narobiło Pobiedziskiej defensywie trochę problemów.

Należy zaznaczyć, że mecz rozgrywany był na grząskiej murawie przy chwilami mocno padającym deszczu. Dokładając do tego małe wymiarowo boisko, ambitnych rywali i lekko mówiąc trudny teren jeśli chodzi o "miejscowych działaczy" to nie był łatwy mecz.

Huraganiści na prowadzenie wyszli w 22' minucie. Ładną zespołową akcję po dośrodkowaniu Bartosza Żołądkiewicza zakończył strzałem głową Maciej Jakubek. Chwilę wcześniej w dobrej sytuacji znalazł się Maksymilian Janowski, lecz zabrakło wykończenia. Bliski szczęścia po rzucie rożnym był również Łukasz Maciejewski. Nasz zespół prowadził grę i zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie posiadał przewagę.

Po przerwie groźnie zrobiło się pod bramką Sławomira Janickiego, który w 46' minucie obronił strzał głową z ok. 5. metrów gospodarzy. Miejscowi niespodziewanie wyrównali stan meczu w 62' minucie. Po rzucie wolnym i dość przypadkowej sytuacji z bliska do bramki trafił były napastnik Noteci Czarnków Robert Maj.

Od tego momentu Huragan mocno dążył do zdobycia bramki dającej trzy punkty. Udało się to dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Drugiego gola tego dnia zdobył Maciej Jakubek, który niczym lis pola karnego wykorzystał pierwszy poważny błąd bramkarza Płomienia.

Wcześniej Huraganiści mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Gospodarze wybijali piłkę m.in. z linii pola karnego. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną lidera V ligi!

Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu HP na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Waldemar Tyliński (65' Marcin Pająk), Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Kacper Bienert - Dawid Ciążyński, Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Maciej Jakubek, Mateusz Chachuła (65' David Paku-Tshela) - Maksymilian Janowski (46' Ryszard Wierzbiński). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Paweł Piceluk, Jakub Matusiak, Eryk Drożdżyński. (gk)