Na horyzoncie nowy sezon 2022/23

Na horyzoncie nowy sezon 2022/23 7 lipca 2022 r.
Seniorzy     Drukuj

Już w weekend 6/7 sierpnia rozpocznie się walka o ligowe punkty w rozgrywkach IV ligi grupy wielkopolskiej. W porównaniu do niedawno zakończonego sezonu nastąpiła jedna istotna zmiana w kwestii formalnej oraz kilka w kwestii rywali z którymi rywalizował będzie nasz Huragan. 

Zgodnie z założeniem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej od nowego sezonu w rozgrywkach IV ligi rywalizować będzie 18 drużyn, czyli dwie mniej niż w niedawno zakończonym. Tym samym, poziom rozgrywek będzie jeszcze wyższy!

Jeśli chodzi o skład ligi, awans na trzecioligowe boiska wywalczyła Unia Swarzędz, spadły zespoły Górnika Konin, Victorii Ostrzeszów, Olimpii Koło oraz KKS Kalisz II (po barażu). Wśród beniaminków zobaczymy Polonię Leszno, Noteć Czarnków, Lipno Stęszew oraz Victorię Skarszew, która awans wywalczyła po wygraniu dwustopniowych baraży

Znany jest również wstępny terminarz (tutaj). Pierwsze dwie kolejki czerwono-czarni rozegrają na wyjeździe. Już na starcie zespół trenerów Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego czeka bardzo trudne zadanie.

Rozgrywki zainaugurujemy w Gołuchowie, gdzie zmierzymy się z miejscowym LKS, a tydzień później udamy się do jednego z faworytów do wygrania ligi Kotwicy Kórnik. Na własnym terenie po raz pierwszy w nadchodzącym sezonie zagramy 15 sierpnia z silnym beniaminkiem Polonią Leszno.

Poniżej grafika prezentująca mapę drużyn, które rywalizować będą w najbliższym sezonie w rozgrywkach IV ligi grupy wielkopolskiej przygotowana przez portal H2Head Lifestyle zajmujący się m.in. tematyką rozgrywek w której rywalizuje HP. (gk)

Huragan Pobiedziska