Pierwszy sparing za nami

Pierwszy sparing za nami 4 lutego 2023 r.

Jednobramkową porażką zakończył się pierwszy mecz kontrolny w trwającym okresie przygotowawczym. Huraganiści ulegli 2:3 w Swarzędzu ligowemu rywalowi ekipie Lipna Stęszew, choć do przerwy 2:0 prowadzili Pobiedziszczanie.

Trenerzy Ludwiczak i Gośliński mieli do dyspozycji "tylko" 18. zawodników. Z różnych przyczyn (ferie, drobne urazy) zabrakło tego dnia 10. piłkarzy.

W pierwszej połowie tego pożytecznego i wymagającego sparingu w czerwono-czarnych barwach zaprezentowało się trzech testowanych graczy. Warto również zaznaczyć, że od 46' minuty w bramce pojawił się junior, 18-letni Natan Tomczak dla którego był to debiut w pierwszej drużynie HP.

Pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem Huraganu. W 4' minucie wynik otworzył Marcin Jędrzejczak, a w 44' gola dołożył zawodnik testowany. Rywale swoje trzy trafienia zdobyli w kilka minut w okolicach 70' minuty. Oba zespoły miały jeszcze po kilka dogodnych okazji na gole, lecz ostatecznie więcej bramek nie padło.

Skład - pierwsza połowa: Nowicki - Ciążyński, Maciejewski, Fornalkiewicz, Strosin - testowany, Jóźwiak, Żołądkiewicz, testowany, Jędrzejczak - testowany.

Skład - druga połowa: Tomczak - Trepka, Maciejewski, Fornalkiewicz, Strosin - Paku-Tshela, Żołądkiewicz, Chachuła, Drożdżyński, Jakubek - Jesionkowski.

Zabrakło: Janicki, Ratajski, Brylewski, Matusiak, Kozłowski, Muzyk, Mazur, Wierzbiński, Witaszyk, Piceluk oraz Winkel, Niedzielski, którzy przebywają na testach w innych klubach.

Za tydzień o godzinie 12:00 w Trzemesznie zagramy z Notecianką Pakość (IV liga kujawsko-pomorska). Dokładny terminarz gier kontrolnych dostępny jest tutaj. Szczegóły meczowe dostępne tutaj. (gk)​