Piłkarskie święto okraszone kompletem punktów dla HP!

Piłkarskie święto okraszone kompletem punktów dla HP! 1 października 2023 r.

W obecności 900. kibiców obecnych na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach rozegrany został mecz X kolejki rozgrywek IV ligi. Huragan pokonał Wiarę Lecha Poznań 2:1 (0:0) i przy dobrych wynikach innych meczów umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Pierwsza połowa była zdecydowanie mniej emocjonująca niż druga. Huraganiści byli odrobinę bardziej konkretniejsi niż rywale, lecz przed przerwą raczej klarownych sytuacji kibice nie obejrzeli. Po zawodnikach trenera Damiana Ludwiczaka można było dostrzec, że otoczka i swego rodzaju presja niekoniecznie pomagała w boiskowych poczynaniach.

Drugą część meczu idealnie rozpoczęli przyjezdni. Wprowadzony w 48' minucie na boisku Siergiej Kriwiec dograł spod końcowej lini boiska do wbiegającego Marcina Daniela, a ten pokonał golkipera HP.

Huraganiści ruszyli do ataków, ale to Wiara mogła podwyższyć prowadzenie. Przed utratą gola HP uratował Sławomir Janicki, który w trudnej sytuacji wybił piłkę na rzut rożny. Wyrównanie przyszło w 70' minucie po rzucie rożnym, zgraniu głową Jakuba Matusiaka i przytomnym odnalezieniu się w polu karnym Tomasza Neumanna, który pokonał Mikołaj Nawrowskiego.

Lechici remis utrzymali tylko kilka minut bo już trzy minuty później było 2:1 dla Huraganu. Po rzucie wolnym głową uderzał Piotr Trepka, bramkarz rywali z trudem obronił jego strzał, ale do piłki dopadł wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Wojciech Kłakulak i wprawił w zachwyt wszystkich kibiców z Pobiedzisk!

W końcówce czerwono-czarni powinni jedną z akcji zakończyć golem, lecz zabrakło pomysłu na wykończenie. Pod bramką Janickiego groźnie było jeszcze w 85' minucie kiedy to "wrzutkostrzał" zawodnika Wiary o mało nie zaskoczył naszego golkipera. Nie był to łatwy mecz, lecz charakter i wola walki pozwoliła zgarnąć kolejny komplet punktów!

Przed meczem za 100. występów dla HP pamiątkowo statuetkę odebrał Jakub Matusiak - dziękujemy za godne reprezentowanie klubu! Warto również zaznaczyć, że czerwono-czarni na sobotni pojedynek wyszli w nowych strojach z logo naszego sponsora Huty Szkła Presa

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)