Po trzech tygodniach treningów, w sobotę pierwszy sparing

Po trzech tygodniach treningów, w sobotę pierwszy sparing 1 lutego 2023 r.
Seniorzy     Drukuj

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w Swarzędzu Huraganiści zagrają premierowy mecz kontrolny w tym roku. Będzie to pierwszy z siedmiu zaplanowanych sparingów.

Pobiedziszczanie będą mieli na koniec trwającego, trzeciego tygodnia okresu przygotowawczego zaliczone dwie jednostki w hali, dwa treningi biegowe, trzy na orliku oraz jedną na pełnowymiarowym boisku w Poznaniu.

Od przyszłego tygodnia przez cały luty dwa treningi odbywać się będą na pełnowymiarowym boisku na Poznańskim Golęcinie.

Rywalem pierwszej gry kontrolnej miał być zespół Lidera Swarzędz, lecz niestety w ostatniej chwili przeciwnicy zrezygnowali z rozegrania meczu... Rzutem na taśmę udało się w to miejsce zorganizować pojedynek z ligowym rywalem Lipnem Stęszew.

Póki co z drużyną trenuje dwóch nowych zawodników (pomocnik i napastnik) których przyszłość wyjaśni się w najbliższym czasie. Do treningów po kontuzjach wrócili Łukasz Maciejewski oraz Mykhailo Mazur. Należy również zaznaczyć, że frekwencja treningowa dopisuje, choć w sobotę w meczu z Lipnem zabraknie kilku zawodników z powodu trwających w Wielkopolsce ferii zimowych.

Z kolei na testach w innych klubach przebywają obecnie Miłosz Muzyk (Warta Międzychód), Dominik Winkel (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Adam Niedzielski (Wełna Skoki) oraz Krzysztof Chmielewski (GKS Dopiewo, ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Lipnie Stęszew).

Dokładny terminarz gier kontrolnych dostępny jest tutaj. Początek rundy wiosennej zaplanowano na weekend 18/19 marca. Tydzień wcześniej w sobotę czerwono-czarni rozegrają mecz pucharowy z Wartą Międzychód(gk)

Huragan Pobiedziska