Pobiedziska 4, Gniezno 0!

Pobiedziska 4, Gniezno 0! 16 września 2023 r.

Huragan nie przestaje wiać! W piątkowy wieczór na własnym stadionie czerwono-czarni odprawili w lokalnych derbach Mieszko Gniezno wygrywając pewnie 4:0 (3:0)

Była to VIII kolejka rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej.

Podopieczni Damiana Ludwiczaka i Huberta Pilarskiego mecz rozstrzygnęli już w pierwszej połowie w której to trzykrotnie trafili do bramki drużyny z Pierwszej Stolicy Polski.

Już w minucie czwartej było 1:0 za sprawą Jakuba Różewicza. Minutę później strzelec pierwszej bramki zagrał prostopadłą piłkę do Marcina Jędrzejczaka, który nie miał problemów z pokonaniem Patryka Szafrana i było 2:0.

Dwadzieścia minut później po rzucie rożnym do bramki rywali trafił Aleks Silski. Pobiedziszczanie w pierwszej połowie nie pozwolili będącemu w kryzysie Mieszku na kompletnie nic. Przy odrobinie lepszej skuteczności wynik do przerwy mógł być wyższy. Sytuacje mieli kolejno m.in. Piotr Trepka, Bartosz Żołądkiewicz oraz Dawid Ciążyński, który przed meczem odebrał statuetkę za 100 występów w barwach HP.

W drugiej połowie rywale wyglądali lepiej, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale przez cały 45 minut nie zagrozili bramce strzeżonej przez Sławomira Janickiego. Huragan kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, a w doliczonym czasie gry za sprawą Marcina Jędrzejczaka zdobył czwartą bramkę i przypieczętował kolejną zasłużone zwycięstwo.

Tym samym HP w obecności ok. 400 kibiców (!) zanotował siódmą wygraną w ósmej ligowej kolejce. Brawo drużyna, brawo Huraganiści!

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)