Podsumowanie rundy drużyn Akademii

Podsumowanie rundy drużyn Akademii 5 lipca 2022 r.
Seniorzy     Drukuj

Kolejną pracowitą rundę mają za sobą zawodnicy zrzeszeni w drużynach naszej Akademii. Młodzi Huraganiści poza sporą ilością treningów zaliczyli również kolejne pół roku rywalizacji w ramach rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Drużyny trenerów Przemysława Piechockiego oraz Roberta Raszewskiego, a więc kategorie wiekowe żak i orlik przez cały miniony sezon brały udział w oficjalnych turniejach pod patronatem WZPN.

Celem rozgrywek było zniesienie presji związanej z wynikami i umożliwienie najmłodszym zawodnikom uczestnictwa w rozgrywkach, które będą skupiały się na dobrej zabawie i optymalnemu rozwojowi umiejętności. Nasze drużyny średnio co drugi weekend spotykały się z rówieśnikami z innych klubów i w towarzyskiej rywalizacji dążyli do podnoszenia swoich umiejętności.

Młodzicy, to pierwsza kategoria wiekowa, w której rejestrowane są wyniki. Młodzicy w rundzie wiosennej zagrali 14 meczów, z których wygrali 6, zremisowali 3 i ponieśli 5 porażek. Warto zaznaczyć, że w trakcie rudny wiosennej doszło do zmiany na stanowisku trenera. Trener Maciej Olejniczak z powodów osobistych pożegnał się z prowadzeniem drużyny, a jego miejsce zajął trener Piotr Rogowicz.

Trampkarze pod wodzą trenera Andrzeja Rittera w rundzie wiosennej zagrali 8 spotkań. Była to grupa składająca się z 5 zespołów, a każdy z nich zagrał mecz i rewanż. Mlodzi Huraganiści spisali się w niej bardzo dobrze, notując 7 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Co ciekawe, podopieczni trenera Rittera byli najskuteczniejszym zespołem w lidze, strzelając 32 bramki. Daje to imponującą średnią 4 strzelonych bramek na mecz.

Drugi zespół trampkarza również ma za sobą bardzo intensywny sezon. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Raszewskiego systematycznie trenowali, podnosząc swoje umiejętności. Dodatkowo rozegrali kilka gier kontrolnych, które były doskonałą okazją do weryfikacji trenowanych umiejętności w warunkach meczowych.

Bardzo cenne doświadczenie mają za sobą juniorzy, którzy w pierwszej lidze okręgowej byli jednym z najmłodszych zespołów. Wielu z naszych zawodników rywalizowało z przeciwnikami nawet o 2 lata starszymi. Podopieczni trenera Adama Stachowiaka zajęli dobre, piąte miejsce notując 7 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek.

Był to bardzo dobry sezon w wykonaniu całego klubu, wliczając w to również zespół seniorów, który w IV lidze uplasował się na czwartym miejscu, Teraz nadchodzi czas na odpoczynek, po którym wracamy do treningów z nadzieją że kolejny sezon będzie równie udany jak 2021/22.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts)

Huragan Pobiedziska