Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 1

Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 1 11 lipca 2021 r.
Młodzież     Drukuj

Po bardzo udanym sezonie w wykonaniu seniorów przyszedł czas na podsumowanie zmagań naszej młodzieży. Na początek kilka zdań o naszych najmłodszych zawodnikach, czyli zespołach skrzatów, żaków, orlików oraz młodzików.

W części drugiej która ukaże się niebawem podsumujemy okres treningowy trampkarzy, juniorów oraz drużyny rezerw.

Ważnym wydarzeniem w funkcjonowaniu akademii było utworzenie najmłodszej drużyny w naszych szeregach, a więc zespołu skrzatów. Ich trenerem został Przemysław Piechocki, który wspólnie z trenerem Robertem Raszewskim prowadzi dodatkowo drużynę żaków. Skrzaty swoje pierwsze treningi rozpoczęły na początku maja, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na obiektach przy stadionie. Po blisko dwóch miesiącach treningów grupa jest już dobrze zapoznana ze sobą i z niecierpliwością czeka rozpoczęcia nowego sezonu.

Żaki zaliczają miniony sezon do bardzo udanych. Liczne treningi, a także udział w turniejach służył podnoszeniu ich umiejętności. Od nowego sezonu zawodnicy trenerów Roberta i Przemka przechodzą do nowej kategorii wiekowej - orlik. Będzie to wiązało się z rozgrywaniem meczów na większej przestrzeni, a także w większej grupie zawodników. Trzymamy kciuki za płynne przejście do starszej kategorii wiekowej!

Zespół orlików, prowadzony przez trenera Macieja Olejniczaka wygrał swoją grupę rozgrywkową. Był to bardzo dobry sezon w wykonaniu naszej młodzieży, którzy ciężką pracą na treningach zapracowali na ten sukces. W tym roczniku również czeka nas zmiana kategorii wiekowej - od nowego sezonu zawodnicy trenera Macieja będą występować jako młodziki, rywalizując na dużo większym boisku i w formule 9x9.

Drużyna młodzika, której trenerem jest Andrzej Ritter zanotowała ostatni sezon w tej kategorii wiekowej. Od nowego zawodnicy rozpoczną zmagania na pełnowymiarowym boisku w formule 11x11. Mijająca runda była niezwykle wyrównana - młodzi Huraganiści zremisowali oba mecze ze zwycięzcą grupy, a jeżeli doznawali porażek to zaledwie jedną bramką. Drużyna ostatecznie zajęła 5 miejsce, z bilansem bramkowym 25-15.

Zarząd Klubu, oraz Trenerzy dziękują rodzicom za zaufanie, a także życzą wszystkim osobom związanym z Huraganem Pobiedziska udanego wypoczynku. Do treningów wracamy już w sierpniu!

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

Huragan Pobiedziska