Przełamanie!

Przełamanie! 15 listopada 2021 r.

Po trudnej serii czterech przegranych z rzędu Huraganiści wreszcie zapunktowali! Komplet punktów do Pobiedzisk przyjechał z Kalisza, gdzie czerwono-czarni w dobrym stylu pokonali rezerwy drugoligowego KKS-u 2:0 (0:0).

Była to XVII ligowa kolejka. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania.

Od samego początku wiadomo było, że Pobiedziszczan czeka trudna przeprawa m.in. ze względu na fakt, że pierwszy zespół KKS swój mecz w Chojnicach rozegrał w piątek. Warto zaznaczyć, że w pierwszym składzie pojawiło się czterech piłkarzy z kadry na mecz z Chojniczanką.

Trzeba przyznać, że obie drużyny zaprezentowały dobry piłkarski poziom przez co niedzielne spotkanie oglądało się z przyjemnością. Do przerwy pomimo okazji z obu stron bramki nie padły. Dla HP najlepsze mieli Dawid Ciążyński oraz Mikołaj Witaszyk. Pierwszy minimalnie przestrzelił, a strzał drugiego z trudem na rzut rożny wybił golkiper rywali.

W drugich 45. minutach pod bramką rywala zdecydowanie konkretniejszy był Huragan co przyniosło dwa trafienia dla podopiecznych trenerów Kutyni i Przybylskiego. Najpierw bardzo ładną akcję trójki Maciejewski-Jóźwiak-Jakubek perfekcyjnie wykończył Piotr Trepka strzelając gola w 62' minucie.

Drugi gol padł w 84' minucie po walce do końca o pozycję wprowadzonego chwilę wcześniej Kacpra Bienerta, który pewnym strzałem pokonał bramkarza KKS-u. Huraganiści, którzy kontrolowali przebieg meczu mogli jeszcze podwyższyć wynik, lecz zabrakło skuteczności pod bramką drużyny z Kalisza.

Ostatecznie po dobrym meczu Huragan, po trudnym okresie zainkasował bardzo ważny komplet punktów. Bramki z niedzielnego meczu zobaczyć można na kanale youtube rywali - KaliskiKKS (tutaj).

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Kalisza był Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Skład: Sławomir Janicki – Piotr Trepka (87' Marcin Pająk), Jakub Matusiak, Maciej Ratajski, Daniel Brylewski (46' Łukasz Maciejewski) – Dawid Ciążyński (75' Kacper Bienert), Ryszard Wierzbiński (72' Eryk Drożdżyński), Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Marcin Jędrzejczak (80' Maksymilian Janowski) – Mikołaj Witaszyk (61' Maciej Jakubek). Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Filip Szkutnik, Mateusz Chachuła. (gk)