Remis w ostatnim sparingu z silnym IV-ligowym rywalem

Remis w ostatnim sparingu z silnym IV-ligowym rywalem 2 sierpnia 2019 r.

Remisem 1:1 z IV-ligową Kotwicą Kórnik zakończył się ostatni sprawdzian Huraganu przed rozpoczęciem ligowej rywalizacji. Czerwono-czarni po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili na boisku rywala 1:0.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Kórniczanie w tabeli rundy wiosennej rozgrywek IV ligi zajęli czwarte miejsce w ligowej tabeli ustępując o dwa punkty drugiej Unii Swarzędz. Te drużyny spotkają się już za tydzień w pierwszej kolejce na boiskach czwartoligowych.

Huraganiści pomimo braków kadrowych rozegrali bardzo dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej części meczu, kiedy to mieli przewagę. Prowadzenie w 20 minucie dał Mikołaj Witaszyk, który głową skierował piłkę do siatki po dokładnym dośrodkowaniu Mikołaja Nowaka. W pierwszej części Pobiedziszczanie jeszcze kilkukrotnie niepokoili bramkarza rywali, ale piłka do siatki więcej już nie wpadła.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, którzy w 81 minucie wyrównali stan meczu po golu zdobytym głową. W końcówce po nieporozumieniu w defensywie rywali, dokładnym zagraniu Paku-Tsheli w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Chachuła, ale bramkarz Kotwicy piękną paradą wybronił strzał najlepszego strzelca naszego zespołu minionego sezonu.

Kadra meczowa: Mikołaj Miczyński, Daniel Brylewski, Bartosz Stasiak, Marcin Pająk, Mikołaj Nowak, Łukasz Maciejewski, Piotr Trepka, Mateusz Siemiński, Marcin Jędrzejczak, Mikołaj Ratajczak, Eryk Drożdżyński, Patryk Jóźwiak, Damian Gocałek, David Paku-Tshela, Mateusz Chachuła, Wojciech Bissinger, Igor Watras, Mikołaj Witaszyk,

Zabrakło: Marcin Putra, Kacper Bienert, Adam Niedzielski, Mikołaj Szymocha, Jakub Matusiak, Bartłomiej Kubicki, Ryszard Wierzbiński, Bartosz Żołądkiewicz, Mateusz Pawłowski, Marcin Jesionkowski, Adam Ostajewski,

Już w przyszłą sobotę inauguracja ligowych zmagań! W pierwszej kolejce V ligi zagramy na wyjeździe ze Spartą Złotów. Początek meczu o godzinie 15.