Ruchy kadrowe w pierwszej drużynie

Ruchy kadrowe w pierwszej drużynie 24 lutego 2022 r.
Transfery     Drukuj

Czterech zawodników z szerokiej kadry seniorskiej drużyny z rundy jesiennej nie zobaczmy na pewno wiosną na zielonych boiskach w czerwono-czarnych barwach.

Trzech z różnych przyczyn zdecydowało zawiesić buty na przysłowiowym kołku.

Długą przygodę z piłką postanowił zakończyć 39-letni Marcin Pająk (statystyki - tutaj). Doświadczony obrońca z małymi przerwami reprezentował barwy HP od lata 2012 roku. Wychowanek Sparty Złotów w minionej rundzie wystąpił w 15 spotkaniach (16 razy w kadrze meczowej), łącznie spędzając na boisku 707 minut.

Po półrocznym wypożyczeniu do swojego macierzystego klubu Warty Poznań wrócił 18-letni Hubert Kaptur (statystyki - tutaj). Młody obrońca jesienią pojawił się na boisku w 7 meczach (w kadrze 13 razy), kompletując dokładnie 294 minuty.

Nie udał się powrót po kontuzji Przemysławami Halaszowi (statystyki - tutaj), któremu niestety odnowił się uraz. Wystąpił on tylko w dwóch pierwszych ligowych kolejkach zaliczając łącznie 16 minut. Póki co nie jest znany termin powrotu zawodnika do treningów.

Dwukrotnie na boisku pojawił się również Szymon Włodarczyk (statystyki - tutaj). 19-letni napastnik spędził na placu gry 20 minut (5 razy w kadrze). Jego półroczne wypożyczenie podobnie jak Huberta Kaptura dobiegło końca 31 grudnia, a sam zawodnik wyjechał za granicę.

Całej czwórce dziękujemy za reprezentowanie czerwono-czarnych barw! Życzymy powodzenia, nie tylko na boisku!

Należy również wspomnieć, że po rocznej przerwie spowodowanej problemami ze zdrowiem do treningów powrócił Adam Niedzielski. Nasz napastnik najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Lechicie Kłecko (Kl. Okr. gr. III – 10. miejsce).

Zakończyły się również półroczne wypożyczenia Mateusza Siemińskiego do Lidera Swarzędz (Kl. Okr. Gr. III – 6. miejsce) i Macieja Duszyńskiego do Wełny Skoki (V liga gr. I - 15. miejsce). Ten pierwszy nadal trenuje w zespole, którego jest wychowankiem, drugi ma rozpocząć treningi z Lechią Kostrzyn  (V liga gr. II – 9. miejsce). (gk)

Huragan Pobiedziska