Seniorzy po pierwszych treningach

Seniorzy po pierwszych treningach 12 lipca 2023 r.
Seniorzy     Drukuj

W poniedziałek 10 lipca na premierowym treningu przed rozpoczęciem sezonu 2023/24 spotkali się zawodnicy pierwszej drużyny. Czerwono-czarni zaliczą w pierwszym tygodniu trzy jednostki treningowe.

Na pierwszych zajęciach przeznaczonych stricte dla zawodników HP pojawiło się 15 zawodników. Zabrakło m.in. Jędrzejczaka, Paku-Tsheli oraz przebywających na wakacjach Ratajskiego, Ciążyńskiego czy Wierzbińskiego. 

W środę z kolei poza treningiem rozegrana została gra wewnętrzna dla zawodników testowanych. których pojawiło się osiemnastu.

Wiemy już, że w kadrze pierwszej drużyny w stosunku do wiosny dojdzie do kilki zmian. W barwach HP jesienią nie zobaczymy Dominika Nowickiego, Eryka Drożdżyńskiego, Marcina Jesionkowskiego (zawieszenie treningów), Oliviera Strosina (zostanie wypożyczony do innego klubu) oraz Mateusza Chachuły i Mikołaja Witaszyka (koniec piłkarskiej przygody). Kacper Fornalkiewicz z kolei po rocznym wypożyczeniu powrócił do swojego macierzystego klubu Lidera Swarzędz.

Z zespołem poza kilkoma zawodnikami testowanymi trenuje Sergiusz Kaźmierczak oraz Michał Maciejewski z drużyny juniorów, a  z wypożyczenia do Meblorza Swarzędz wrócił Miłosz Muzyk.

Czerwono-czarni w tym bardzo krótki okresie przygotowawczym zagrają trzy mecze sparingowe. W sobotę 22 lipca w Jarocinie o godzinie 13:00 zagramy z miejscową Jarotą. Cztery dni później w środę o 18:30, w Kamionkach rywalem HP będzie beniaminek V ligi miejscowa Avia. Tydzień przed pierwszym ligowym starciem, czyli 29.07 Pobiedziszczanie zmierzą się na własnym terenie z Meblorzem Swarzędz.

Ligowe rozgrywki ruszają w weekend 5/6 sierpnia. Na początek Huraganistów czekają dwa mecze domowe. Najpierw do Pobiedzisk przyjedzie Centra Ostrów, a tydzień później Polonia Kępno. (gk)

Huragan Pobiedziska