Sobotni wyjazdowy "czteropak"!

Sobotni wyjazdowy "czteropak"! 16 maja 2021 r.

Cztery bramki zaaplikowali rywalom Huraganiści w meczu 28. kolejki V ligi. Nasz zespół pokonał na wyjeździe Spartę Szamotuły 4:0 (1:0). Pobiedziszczanie cały czas przewodzą w ligowej tabeli. Po remisie Polonii Chodzież czerwono-czarni mają nad drugim zespołem w tabeli dwa punkty przewagi.

Wynik meczu otwarty został w 41' minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Pawle Piceluku. Pod nieobecność etatowego wykonawcy "11" Patryka Jóźwiaka do piłki podszedł Maciej Ratajski i pewnie pokonał golkipera rywali dając tym samym prowadzenie.

Podopieczni Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego próbowali wcześniej otworzyć wynik meczu, lecz brakowało skuteczności i wykończenia. Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Sławomira Janickiego. W pierwszej połowie ładne uderzenie (jedno z dwóch w całym meczu) zza pola karnego na rzut rożny wybił nasz bramkarz.

Tuż po przerwie, dokładnie w 49' było 2:0. Piękną zespołową akcję Marcina Jędrzejczaka i Kacpra Bienerta wykorzystał wspomniany wcześniej Piceluk. Dwa pozostałe trafienia okraszone efektownymi saltami po podaniach kolejno Piceluka i Bartosza Żołądkiewicza dołożył  w 72' i 76' minucie wprowadzony zaraz po przerwie David Paku-Tshela. Dla "Paku" było to 6. i 7. trafienie w sezonie.

Huraganiści powinni zdobyć jeszcze kilka bramek, lecz nie udało wykorzystać się dogodnych okazji. Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu HP na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk (60' Jakub Matusiak), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Kacper Bienert (70' Waldemar Tyliński), Marcin Jędrzejczak (60' Mateusz Chachuła), Bartosz Żołądkiewicz, Maksymilian Janowski (65' Mikołaj Witaszyk), Eryk Drożdżyński (65' Ryszard Wierzbiński), Dawid Ciążyński (46' David Paku-Tshela) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Mateusz Siemiński, Daniel Brylewski. (gk)