Statystyczne, indywidualne podsumowanie sezonu w wykonaniu seniorów

Statystyczne, indywidualne podsumowanie sezonu w wykonaniu seniorów 11 lipca 2022 r.
Seniorzy     Drukuj

Na kilka dni przed wznowieniem treningów przed nowym sezonem wracamy jeszcze na chwilę do minionego. 

Prezentujemy podsumowanie sezonu w wykonaniu seniorów, skupiając się na indywidualnych statystykach naszych piłkarzy. 

39 meczów w tym 37 ligowych i 2 pucharowe. Tyle oficjalnych spotkań mieli do rozegrania czerwono-czarni. Zaznaczyć należy, że w całym sezonie w seniorskim zespole zagrało 30. zawodników.

Żaden z piłkarzy nie wystąpił we wszystkich meczach. Bliski tego wyczynu był Maciej Ratajski, który zagrał w 37. (w tym 1 pucharowy) meczach. Na podium zmieścili się Jakub Matusiak (36 spotkań w tym 1 w pucharze) i Ryszard Wierzbiński (35 w tym 1 w pucharze). 

Najwięcej czasu na boisku spędził wspomniany Maciej Ratajski - 3307 minut (3217' liga), drugi Jakub Matusiak 3037' (2902' liga), a na trzecim miejscu "uplasował się" Sławomir Janicki 2790' (wszystko w lidze). Ta sama trójka rozegrała najwięcej pełnych spotkań: Ratajski 35 (34 liga),  - Janicki 31 (wszystkie w lidze) - Matusiak 29 (28). 

Wśród młodzieżowców prym wiedli Eryk Drożdżyński i Ryszard Wierzbiński, którzy kolejno na boisku spędzili 1996' i 1937' minut.

"Najczęstszymi zmiennikami" byli Kacper BienertMikołaj Witaszyk i Mateusz Chachuła. Ten pierwszy na boisko wchodził 21 razy drugi i trzeci po 18. Z kolei z boiska najczęściej schodził Dawid Ciążyński 24 razy (23 liga), to jednak nie przeszkodziło mu znaleźć się tuż za podium w ilości łącznych rozegranych minut 2550.

W aspekcie kar, najwięcej żółtych kartek zgromadził Maciej Jakubek bo aż 11. Na drugiej pozycji znalazł się Daniel Brylewski 10, a na trzecim miejscu Wierzbiński i Witaszyk po 8. Wszystkie kartki zawodnicy obejrzeli w meczach ligowych. Czerwone kartki, których Huragan zgromadził 7 również oglądane były tylko w potyczkach o punkty. 

Podium asystentów otwiera Dawid Ciążyński z 14 kluczowymi podaniami (13 liga). Drugie miejsce zajął Bartosz Żołądkiewicz (7, wszystkie liga), a na trzecim "zmieściło" się czterech Huraganistów z 5 asystami (Trepka, Jędrzejczak, Jóźwiak, Piceluk). Najskuteczniejszym strzelcem zespołu został Paweł Piceluk, który trafił do bramki 24 razy z czego 23 w lidze.  Drugi Żołądkiewicz, który 6. razy pokonał bramkarza rywali i Ciążyński 5 goli - wszystkie w rozgrywkach ligowych.

Jeśli chodzi o bramkarzy, łącznie "wpuścili" 49. bramek w 39. meczach. Janicki 36, w 31. meczach, Krzysztof Chmielewski 13, w 8. spotkaniach. 

Kadratabelawyniki, szczegóły meczowe oraz statystyki zawodników z minionego sezonu dostępne w zakładce Archiwum -> Sezon 2021/2022 - Seniorzy(gk)

Huragan Pobiedziska