Sześć goli i trzy punkty!

Sześć goli i trzy punkty! 9 maja 2021 r.

Najwyższe zwycięstwo w tym sezonie zanotowali w sobotnie popołudnie czerwono-czarni. W XXVII kolejce V ligi Huraganiści pokonali na własnym stadionie pewnie Złotowską Spartę 6:0 (4:0).

Ostatni raz w ligowym pojedynku Pobiedziszczanie wygrali 6:0 w sezonie 2012/13. Wtedy podopieczni trenera Krzysztofa Pancewicza pokonali Concordię Murowana Goślina.

Nasz zespół przeważał przez całe 90' minut. Do przerwy podopieczni trenerów Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego prowadzili już 4:0. Wynik meczu w 16' minucie otworzył  Patryk Jóźwiak z rzutu karnego po zagraniu ręką rywala w polu karnym. Chwilę później podwyższył Maciej Jakubek, a w 32' minucie po dośrodkowaniu Kacpra Bienerta rywale trafili do własnej bramki.

Trzy minuty później debiutanckiego gola w zespole Huraganu zdobył Paweł Piceluk dla którego był to pierwszy występ na stadionie w Pobiedziskach.

Tuż po wznowieniu gry na 5:0 po bardzo ładnej zespołowej akcji podwyższył wprowadzony od początku drugiej połowy David Paku-Tshela. Wynik ustalił w 67' minucie Maksymilian Janowski, pewnie dobijając strzał zza pola karnego Jóźwiaka. Dla "Maksia" był to pierwszy gol zdobyty dla seniorskiego zespołu HP!

Wynik mógł być jeszcze wyższy, lecz Huraganiści nie wykorzystali co najmniej kilku dobrych sytuacji bramkowych. Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu HP na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk, Maciej Ratajski (46' Łukasz Maciejewski), Jakub Matusiak, Kacper Bienert (58' Waldemar Tyliński), Marcin Jędrzejczak (58' Mateusz Chachuła), Bartosz Żołądkiewicz (63' Maksymilian Janowski), Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak, Maciej Jakubek (46' David Paku-Tshela), Paweł Piceluk (63' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Eryk Drożdżyński, Dawid Ciążyński. (gk)