Towarzyskie starcie z rezerwami Piasta Gliwice zaliczone na plus

Towarzyskie starcie z rezerwami Piasta Gliwice zaliczone na plus 29 lipca 2021 r.
Seniorzy - relacja z meczu     Drukuj

Bardzo pożyteczny i ciekawy sparing w miniona środę zaliczyli seniorzy naszego klubu. Huraganiści pokonali przebywający na obozie w Szamotułach zespół rezerw ekstraklasowego Piasta Gliwice 1:0.

Był to przedostatni mecz towarzyski HP przed rozpoczęciem zmagań na boiskach IV ligi.

Zespół z Gliwic rywalizować będzie w nadchodzącym sezonie w śląskiej IV lidze. W młodym, ciekawym piłkarsko zespole występuje dwóch byłych zawodników, którzy w przeszłości rywalizowali w ekstraklasie Tomasz Podgórki oraz Wojciech Kędziora. Obaj zagrali w pierwszej połowie środowego meczu.

Sztaby szkoleniowe Piasta oraz Huraganu desygnowały do gry dwa zespoły, które na boisku spędziły po 45 minut. Zespołem, który starał się prowadzić grę byli rywale, ale Pobiedziszczanie bardzo dobrze radzili sobie z ruchliwymi, dobrze wyszkolonymi technicznie, grającymi wysokim pressingiem rywalami.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po dwie dobre sytuację do zdobycia bramki (Chachuła i Żołądkiewicz dla HP). W drugiej połowie obraz gry był podobny do tego z pierwszej odsłony. Gola w 89 minucie dającego czerwono-czarnym towarzyską wygraną zdobył zawodnik testowany, po akcji i dokładnym podaniu Dawida Ciążyńskiego.

W najbliższą sobotę o godzinie 12. w Jarocinie Huraganiści zagrają ostatni letni sparing. Rywalem będzie III-ligowa Jarota. Z kolei pierwszy ligowy mecz naszej drużyny w wielkopolskiej IV lidze rozegrany zostanie w Koninie 7 sierpnia o godzinie 17. z miejscowym Górnikiem.

Wyniki sparingów dostępne tutaj. Terminarz IV ligi dostępny tutaj. (gk)