Trzy do zera Huragan pokonuje lidera!

Trzy do zera Huragan pokonuje lidera! 27 marca 2022 r.

Bardzo ciekawy, emocjonujący i  pełen walki mecz obejrzeli dość licznie zgromadzenie kibice w sobotnie popołudnie przy Kiszkowskiej! Huragan wygrał z liderem tabeli, aspirującym do awansu Mieszkiem Gniezno 3:0 (1:0)!

Początek meczu jak i później jego większa część to próby konstruowania przez obie drużyny akcji od linii defensywnej. Pierwsi poważnie bramce rywala zagrozili Huraganiści, którzy w tym meczu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki mieli więcej od gości.

W 11' silny strzał Macieja Jakubka minął bramkę strzeżoną przez Patryka Szafrana. Dziewięć minut później gola zdobył Paweł Piceluk, ale arbiter dopatrzył się spalonego. W 34' minucie strzał głową jednego z Mieszkowców fenomenalnie na rzut rożny wybił Sławomir Janicki, pewny punkt w Pobiedziskim "team'ie".

Chwilę później było już 1:0 dla HP! W 38' minucie wspomniany już Paweł Piceluk otrzymał podanie od Dawida Ciążyńskiego, wygrał pozycję z Michałem Steinke i precyzyjnie przelobował golkipera.

Po przerwie przewagę optyczną posiadali rywale, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W 51' minucie znów na wysokości zadania stanął Janicki odbijając silny strzał Tomasza Bzdęgi. Z kolei w 68' minucie powinno być 2:0. Najpierw piękną paradą popisał się bramkarz gości broniąc strzał głową Jakuba Matusiaka, a po zamieszaniu w polu karnym z linii piłkę wybił jeden z obrońców biało-niebieskich.

W 79' 100% sytuacji nie wykorzystał Mikołaj Witaszyk, trafiając wprost w bramkarza. Cztery minuty później było już 2:0 po dobrym podaniu Łukasza Maciejewskiego do Piceluka, który silnym strzałem z ok. 14 metrów nie dał szans do interwencji. Wynik ustalił w doliczonym czasie precyzyjnym uderzeniem Kacper Bienert po asyście Oliviera Strosina, wychowanka HP dla którego wejście na boisko w 75' minucie było debiutem w seniorskim zespole.

Tym samym Pobiedziszczanie zrewanżowali się rywalom za jesienną, wyjazdową porażkę 2:1 i przełamali złą passę w pojedynkach z wymagającym rywalem z Pierwszej Stolicy Polski.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Piotr Trepka (75' Olivier Strosin) - Dawid Ciążyński (89' Mateusz Chachuła), Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak (44' Mikołaj Witaszyk), Eryk Drożdżyński (65' Łukasz Maciejewski), Maciej Jakubek (57' Kacper Bienert) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Kozłowski, Maksymilian Janowski. (gk)